Сафіуллін: Олімпіадою 2022 ми заявимо про себе

Уряд нещодавно оголосив про наміри витратити 500 мільйонів доларів на підготовку України до можливого проведення зимової Олімпіади 2022 року.

Image caption Чи буде Коломия конкурентноспроможна на рівні Ванкувера, де відбулася остання Зимова Олімпіада?

Таке масштабне фінансування цієї ідеї тоді викликало, зокрема, і скептичні оцінки.

Втім, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін переконаний, що українці від цього виграють. І насамперед він розповів, на що хочуть витратити ці гроші.

Равіль Сафіуллін: Це не лише об’єкти спортивної інфраструктури. Це, звичайно ж, дорожні покриття і так далі. Тобто у сумі – цифра 500 мільйонів доларів на 2011 рік. Якщо вести мову про об’єкти саме спортивної інфраструктури, то ми плануємо стадіон для біатлону. Це лижна траса, стрільбище, санно-бобслейна траса. Далі - лижний стадіон з відповідною інфраструктурою: це лижна траса, трибуни і трампліни, дев’яносто і стодвадцятиметрові. Це якщо казати про чисто спортивні об’єкти.

Бі-Бі-Сі: У пресі зараз лунає думка, що країна, яка має зовнішній борг у кілька десятків мільярдів доларів, яка запозичує у МВФ, не повинна витрачати кошти на Олімпіаду. Що можна відповісти цим скептикам?

Равіль Сафіуллін: Складно щось їм відповісти. Я категорично з ними не згоден. Ми прагнемо до Європи? Тож давайте думати і жити по-європейському. Буде розвиватися промисловість, і нам вистачить коштів на об’єкти спортивної інфраструктури. От ми готуємося до Євро-2012, і це зовсім нам не заважає. Для кого це робиться? Той самий стадіон, ті ж дороги, аеропорти, готелі. Хіба не для людей?

Бі-Бі-Сі: Стосовно чемпіонату Європи з футболу так само лунає думка, що після 2012 року до Харкова навряд чи літатиме багато людей.

Равіль Сафіуллін: А потрібно, щоб вони літали! Ми повинні створювати це все. І так, щоб люди туди рушили! Люди прийдуть туди, і це ж лише плюс буде нашій державі. Потрібно думати, у який спосіб їх привабити. Хіба ми вигадуємо якесь колесо? Зовсім ні.

Бі-Бі-Сі: Можливо, у вас є інформація, з ким Україна буде змагатися за право проведення Олімпіади?

Равіль Сафіуллін: Поки що такої інформації немає. Тому що відповідно до постанови за вісім років, тобто у 2014 році, країни-претенденти, які бажають прийняти Олімпіаду, подають заявку. А у 2015 році вже Міжнародний олімпійський комітет ухвалює рішення, яка країна перемогла. Тому поки що не можна відповісти на ваше питання.

Бі-Бі-Сі: В чому буде користь для України від проведення Олімпіади?

Равіль Сафіуллін: В усьому! Ми покращимо все – і дороги з’являться, і об’єкти з’являться, і про країну нашу багато дізнаються. І ми справді заявимо про себе як про державу, яка здатна підготуватися і на достойному рівні провести навіть зимову Олімпіаду.

З Равілем Сафіулліним розмовляла Ганна Кундіренко.