Чому їжа в літаках завжди прісна

Науковці встановили, що потужність шуму впливає на інтенсивність сприйняття запаху, смаку та хрумкості їжі.

Image caption Науковців підштовхнуло до експерименту те, що їжа в літаках завжди видається прісною і несмачною.

Учасникам експерименту на тлі потужного шуму зав'язували очі і просили продегустувати страву на сіль, цукор, загальний смак і навіть на структуру.

Коли шум стишували, люди стверджували, що починали відчувати у їжі більше солі і смакових якостей, а також відчувати, що їжа смакує не як мило, а має хрумкішу структуру.

Результати дослідження оприлюднили в журналі Food Quality and Preference.

Можливо, вони допоможуть пояснити, чому їжа в літаках видається такою несмачною і прісною, що змушує компанії, які виготовляють їжу для пасажирських рейсів, додавати до неї набагато більше солі, перцю та інших спецій.

Учений із Манчестерського університету Енді Вудз пише: "Є загальна думка, що їжа в літаках не є вже такою фантастичною. Я впевнений, що авіалінії роблять усе можливе, однак зламати це сприйняття не можуть. Це наштовхнуло нас на думку, що можливо причиною є шум".

"НАСА дає своїм астронавтам дуже присмачену їжу через те, що вони із якоїсь причини не відчувають її смаку. Це нас також змусило подумати про шум. Ніхто досі цього не досліджував, і ми вирішили, що наспів час".

Смачно

В ході порівняно невеликого дослідження, у якому брали участь лише 48 осіб, їм давали солодку їжу, таку як печиво, і солену, таку як картопляні чіпси.

При цьому їм одягали навушники, у яких була або тиша, або шум.

Під час експерименту їх просили оцінювати інтенсивність смакових якостей, які вони відчувають.

В умовах більшого шуму їжу оцінювали як менш солену або солодку, і менш хрумку у порівнянні з тією ж самою стравою, спожитою в умовах тиші.

"Це свідчить про зміну в концентрації уваги. Коли ви обідаєте в умовах сильного шуму, ваша увага відволікається від їжі", - пояснив доктор Вудз.

Результати експерименту також дають підстави припускати, що загальне задоволення від їжі пов'язане з тим, чи подобається вам те, що ви чуєте під час обіду.

Але цей аспект науковці ще будуть досліджувати окремо.