У Криму засудили татарського лідера

В Криму засудили до чотирьох років ув’язнення Даніяла Аметова, лідера кримськотатарської громадської організації "Авдет" ("Повернення") , яка займається вирішенням земельних проблем татарів. У пресі його називали "королем самозахоплень". Він також є кандидатом у депутати до Верховної Ради Криму.

Image caption Одного з лідерів кримських татар засудили до 4 років в'язниці.

Даніяла Аметова арештували у залі суду одразу ж після оголошення вироку.

Представник "Авдету" Сервер Бекіров повідомив Бі-Бі-Сі, що Наметова визнали винним в організації масових заворушень, нанесенні тілесних ушкоджень працівникам міліції при виконанні ними службових обов’язків та в опорі працівникам міліції під час спроби ліквідувати кримськотатарське самовільно зведене селище "Яни Кирим" поблизу Сімферополя у січні та листопаді 2007 року.

Тоді, приблизно 200 представників будівельної фірми "Олві-Крим", що претендує на земельну ділянку, на якій звели селище, спробували знести будинки кримських татарів. Однак останні не дали цього зробити, через що між сторонами відбулась масова бійка.

Зупинили заворушення працівники міліції, що прибули на місце конфлікту. Саме в організації цих заворушень обвинувачують Аметова.

Image caption Татари кажуть, що влада не вирішує їхні земельні проблеми законним шляхом.

Однодумці лідера організації "Авдет" заявляють, що кримські татари у цьому конфлікті виявилися потерпілими, а Даніял Аметов разом із іншими тільки захищав майно співвітчизників.

Місцеві оглядачі відзначають, що фігура Аметова є дуже авторитетною серед кримських татарів, і що його арешт може викликати масові акції протесту серед них.

Нещодавно Аметова висунули кандидатом у депутати кримського парламенту від Соціалістичної партії України.

Наразі в Криму за даними Республіканського комітету із земельних ресурсів, майже 16 тисяч людей самовільно захопили приблизно 1300 гектарів землі. 70% цих людей – кримські татари, які повернулися з місць сталінської депортації на історичну батьківщину.

Татари кажуть, що чинять самозахоплення через те, що влада не вирішує їхні земельні проблеми законним шляхом.

Новини на цю ж тему