"Криворіжсталь" відновлює діалог з урядом

Генеральна прокуратура відкликала позов у справі щодо визнання недійсною додаткової угоди до договору купівлі-продажу акцій "Криворіжсталі" в частині зміни термінів інвестиційних зобов'язань "Arcelor Mittal Кривий Ріг", які були прийняті влітку 2009 року.

Image caption Лакшмі Міттал - найбагатша людина у Британії.

Про це на засіданні Господарського суду Києва сказав суддя Олег Хрипун.

Позов спричинився до припущень про наміри нового президента України переглянути результат приватизації "Криворіжсталі" за його попередника.

Проте президент Віктор Янукович під час перебування в Парижі заспокоїв власників "Arcelor Mittal Кривий Ріг" у тому, що він не допустить реприватизаціїї підприємства.

На початку літа заступник генпрокурора подав до Господарського суду Києва позов про визнання недійсним додаткової угоди до договору купівлі-продажу акцій "Криворіжсталі". Юристи наголошували, що це може призвести до повернення підприємства у власність держави.

28 жовтня 2005 Фонд держмайна України і Mittal Steel Germany GMBH підписали договір купівлі-продажу, яким передбачена велика соціально-екологічна програма. (У 2006 році компанія Mittal Steel повідомила про злиття з компанією Arcelor).

Власники "Arcelor Mittal" за діалог з урядом

"Arcelor Mittal Кривий Ріг" готова розглядати зміну своїх інвестзобов'язань щодо підприємства у конструктивному діалозі з урядом.

Про це сказав генеральний директор компанії Рінат Старков після завершення судового засідання за позовом Генпрокуратури:

"Якщо у Фонду держмайна або Кабінету міністрів є якісь пропозиції чи критика на нашу адресу, ми завжди готові до відкритого діалогу, щоб сісти за стіл переговорів і знайти компромісне рішення".

На його думку, всі суперечливі питання повинні вирішуватися не шляхом адміністративного тиску і не через суд.

Керівник меткомбінату підтвердив, що у компанії "великі плани" щодо інвестицій у 2011 році. "Криза досить сильно вдарила по галузі, і нам зараз доведеться наздоганяти інвестиції", - зазначив він.

При цьому менеджер підкреслив, що всі інвестиційні зобов'язання з урахуванням "форс-мажору" глобадбної економічної кризи компанією виконуються.

Старков додав, що підприємство готове також виконувати й умови можливих нових домовленостей, які будуть обговорюватися з урядом:

"Через якийсь час буде п'ять років з моменту виконання інвестзобов'язань. Щось змінилося, щось потрібно додати, щось варто прибрати з договору. І це треба робити у відкритому режимі за згодою Фонду держмайна, профспілок, Кабінету міністрів".

Раніше "Arcelor Mittal Кривий Ріг" наполягав, що спроби перегляду результатів приватизації негативно вплинуть на інвестиційний клімат в Україні і відлякуватимуть потенційних інвесторів.

Рішення суду збіглося у часі з оголошенням українського уряду про початок приватизації "Укртелекому".

Новини на цю ж тему