Влада України шукає прихильності Європи

Українські президент і прем'єр-міністр синхронно зробили візит до двох країн Євросоюзу, намагаючись налагодити міцніші зв'язки з ЄС і окремими країнами.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив у Брюсселі, що не бачить утисків засобів масової інформації (ЗМІ) в Україні.

Про це він заявив, виступаючи на конференції в Європарламенті, організованій групою Прогресивного альянсу соціалістів і демократів.

Український прем'єр відзначив, що йому часто, особливо представники іноземних мас-медіа, ставлять запитання про утиски мас-медіа в Україні:

"Я звичайно не прагну пояснювати, що це не так. Я просто запрошую всіх приїхати до України, пожити там з тиждень, подивитися з десяток українських каналів, однак систематично подивитися. Я наперед запевняю, що за ці 7 днів прем'єр-міністр, лідер найбільшої політичної партії, жодного разу не виступить у прямому ефірі… А от так звані представники опозиції, які скаржаться, що їх не пускають, то, найімовірніше, ви побачите їх або через день, або щодня".

При цьому, за словами прем'єра, у новинах телеканалів з'являється "дуже багато" негативних матеріалів про діяльність уряду. Усі їх уряд уважно перевіряє - чи відповідають вони дійсності:

"А якщо не відповідає, то, в кращому разі, ми обмежимося спростуванням, яке ніхто не оприлюднить. У кращому разі, ми розмістимо його на Урядовому порталі".

ОБСЄ, ПАРЄ та низка журналістських організацій в Україні та світі висловили своє занепокоєння станом свободи слова в Україні.

Янукович чекає від ЄС скасування віз у листопаді

Тим часом, Україна сподівається отримати план дій щодо впровадження безвізового режиму з Євросоюзом на саміті Україна-ЄС.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю литовській газеті "Летувос жіньос" у четвер.

"У листопаді цього року відбудеться черговий саміт Україна-ЄС. Ми сподіваємося, що на саміті нам вдасться отримати план дій щодо впровадження безвізового режиму з Євросоюзом", - підкреслив він.

За словами Януковича, це стане позитивним сигналом для України на її шляху до Європейського Союзу.

Експерти вважають, що візит прем'єр-міністра Миколи Азарова до Брюсселя поставив останню крапку на сподіваннях, які вже неодноразово висловлювали представники української влади, щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом ще до кінця цього року.

Ще під час свого першого візиту до умовної столиці Євросоюзу президент України Віктор Янукович заявляв про наміри якомога швидше домовитися з європейською стороною про цей документ. Однак вже у травні переговори почали "пробуксовувати".

Новини на цю ж тему