Платіні: у Польщі встигають до Євро 2012

Президент УЄФА Мішель Платіні прибув до Варшави черговий раз перевірити стан підготовки до Євро 2012. Він зустрівся з президентом Броніславом Коморовським.

І спортивні діячі, і польські політики переконані, що Польща буде готова провести чемпіонат, оскільки будівництво стадіонів відбувається згідно з графіком, а польський бізнес і суспільство споглядають на Євро 2012 як на великий шанс на рекламу Польщі як сучасної країни.

Президент УЄФА прибув до Варшави перевірити насамперед будівництво центрального стадіону для чемпіонату у Польщі, "Стадіону Народовего" у столиці Варшаві.

Навіть варшавяни здивовані швидкими темпами робіт, але архітектори та інженери кажуть, що тут чудес немає, просто кожен день працює три зміни фахівців по двадцять годин на добу.

Приємно здивований Платіні

Мішель Платіні дуже позитивно налаштований після відвідин будови стадіону, а недоліки настільки малі, що, як він каже каже, не варто про них згадувати:

"Якщо йдеться про ситуацію у Польщі, немає жодних причин журитися. Будівництво триває гарними темпами. Співробітництво є дуже добрим. Уряд і відповідні установи виконують свої завдання так як було сплановано і нічого поганого ми не очікуємо".

Оптимістично щодо темпів робіт налаштований також представник польського уряду, міністр спорту Адам Гєрш:

"Я радий що візит Мішеля Платіні відбувається у атмосфері приязні. Все через те, що Польща добре підготовлена, на доброму шляху підготовки до Євро 2012. Одже ми вели переговори про можливо найбільш ефективне використання чемпіонату до просування вперед самої Польщі, але також задля розвитку польського футболу".

У вертольоті, який літав над Варшавою, зустрілися два президенти: Польщі - Броніслав Коморовський, та УЄФА - Мішель Платіні.

Після такого досвіду пан Платіні зокрема здивувався, що польська столиця виявилася такою зеленою.

Зате президент Коморовський під час чемпіонату хоче показати світові Польщу як модерну країну:

"Євро 2012 - це чудова нагода щоб наблизити світові досягнення Польщі на шляху модернізації. Євро 2012 це великий шанс також на пришвидшення процесу модернізації нашої країни і досягнення європейських стандартів у багатьох ділянках.

Оптимісти і песимісти

Поляки переконані, що встигнуть побудувати стадіони на Євро.

Адже один у Познані вже готовий, другий у Гданську буде відкритий на зламі нового та старого року. Третій, у Вроцлаві, після кількамісячного запізнення у графіку взялася будувати німецька фірма, а національний стадіон у Варшаві росте на очах.

Саме тому президент Польської Асоціації Футболу, Гжегож Лято не приховував задоволення після зустрічі з паном Платіні:

"Думаю, це не останій візит. Через рік на цьому стадіоні, шостого вересня ми граємо з Німеччиною. Гадаю встигнемо і це буде чудове видовище. Дякую, що пан Платіні до нас приїхав, що контролює і що все в нас в порядку".

Більшість фахівців поділяє оптимізм високих чиновників якщо йдеться про будівництво стадіонів, деякі більш оптимістично налаштовані сподіваються, що Польща встигне також з аеропортами.

Але є песимісти в лавах тих, хто також сподівався на нові автобани та поліпшення умов перетину кордонів.

Незважаючи на думку головного коменданта прикордонної сторожі Польщі полковника Лешека Еласа:

"Ми будемо підготовлені до цього, це буде питання летовищ, тобто більша кількість рейсів. Гданськ – це можуть бути пороми зі Швеції чи Скандинавії в цілому, в Швеції чимала кількість людей які за походженням з Балкан. Отже, якщо якась команда з Балканів гратиме в Гданську, то можна сподіватися, що пороми візьмуть на себе значну кількість вболівальників".

Представник прикордонних служб переконаний, що також на кордоні проблем не буде, оскільки поляки працювали в Австрії на кордонах під час попереднього чемпіонату Європи.

Однак полякам та українцям, які часто перетинають польсько-український кордон і бачать темп робіт на цих переходах, важко повірити у оптимізм навіть найбільш авторитетних чиновників.

Новини на цю ж тему