Європарламент - Києву: не словом, а ділом

Микола Азаров і президент ЄС Герман ван Ромпой
Image caption Від Києва вимагають не заяв про демократичність, а реальних дій

Президент Європарламенту Єжи Бузек сказав, що Україна має дотримуватися європейських стандартів не лише на словах, але й у своїх діях.

Ця заява пролунала на прес-конференції в Брюсселі, яка відбулася після зустрічі пана Бузека з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

Читати: "Асоціації з ЄС у 2010 році не буде"

За словами журналіста Сергія Воропаєва, який працює у Брюсселі, це вперше за останні кілька років представник керівництва Європейського Союзу так гостро висловився щодо України: "це вперше… лідер такої поважної європейської інституції дозволяє собі говорити такі речі після зустрічі з керівництвом України".

За словами пана Бузека, дотримання європейським стандартів важливе не лише для двосторонніх відносин Україна-ЄС, але й для самого Києва, оскільки допоможе покращити економічну ситуацію та боротися з корупцією.

Азаров просить ЄС допомогти з опозицією

Президент Європарламенту також звернув увагу на необхідність конструктивного діалогу між владою та опозицією в Україні.

Прем’єр-міністр Азаров у свою чергу попросив президента Європарламенту звернутися до української опозиції і закликати її до конструктивного діалогу: "Тому що ми готові до співпраці заради проведення реформ, спрямованих на модернізацію нашої країни".

Окрім того, виступаючи в Брюсселі, прем’єр-міністр Азаров запевнив, що уряд не втручатиметься у виборчу кампанію до місцевих органів влади.

Натомість пан Бузек сказав, що у четвер Європарламент ухвалить рішення про направлення в Україну на місцеві вибори місії спостерігачів.

Президент Європарламенту зауважив, що ця місія буде незвичайною, бо традиційно представники цього інституту на місцеві вибори не їздять.

Як зазначає кореспондент у Брюсселі, такий підхід є нетиповим для Європарламенту, оскільки його представники зазвичай їздять на парламентські вибори. Він також розповів, що сам Єжи Бузек пояснив можливість надсилання місії Європарламенту на місцеві вибори "незвичними відносинами з Україною", а також запрошенням, яке надіслав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Низка політичних оглядачів не виключають, що у разі ухвалення позитивного рішення про надсилання на місцеві вибори до України місії спостерігачів від Європарламенту, це може свідчити про стурбованість Євросоюзу заявами опозиції про ймовірні фальсифікації.

Новини на цю ж тему