Губернатора Твері нагодували у Кремлі хробаком

У Кремлі заявляють, що перевіряють повідомлення про черв'яка, якого буцім-то знайшов у себе на тарілці під час урочистого прийому губернатор Тверської області.

За інформацією російських ЗМІ, губернатор Тверської області Дмитро Зеленін 12 жовтня написав у своєму мікроблозі Twitter: "Таке трапляється і в Олександрівському залі. Разом з яловичиною подають салат з живими дощовими хробаками".

Повідомляється, що до посту (публікації) губернатора було прикріплено відповідний знімок. Пізніше були видалені і запис, і фотографія.

У вівторок 12-го жовтня в Олександрівському залі Кремля відбувся урочистий прийом з нагоди візиту в Росію президента Німеччини Крістіана Вульфа.

"Детальна перевірка"

У четвер прес-секретар керівника справами президента Росії Віктор Хреков повідомив, що його відомство спільно з Федеральною службою охорони починає "детальну перевірку" повідомлення Зеленіна.

"Незважаючи на всю абсурдність ситуації, нами буде проведена службова перевірка, перевіримо весь технологічний ланцюжок приготування салатів", - цитує Інтерфакс кремлівського чиновника.

При цьому Хреков засумнівався в достовірності повідомлення губернатора.

Image caption Фото було розміщене у блозі, але потім зникло.

"Попередній аналіз фотографії (розміщеної у мікроблозі), яка публікується в низці ЗМІ, показує, що вона не відповідає ні місцю проведення, ні сервіруванню столу на даному протокольному заході у Великому Кремлівському палаці", - заявив він.

Він також попередив, що "у разі, якщо наведена інформація не підтвердиться, то особа, яка допустила подібні висловлювання, буде нести відповідальність згідно з чинним законодавством".

У середу інцидент з повідомленням тверського губернатора прокоментував помічник президента Росії з міжнародних питань Сергій Приходько.

"На щастя, я займаюся питаннями зовнішньої політики [...]. А про безвідповідальність і дурість говорити навіть не буду", - заявив Приходько, згідно з повідомленням РІА Новости.

При цьому він також додав, що "всім тим, хто хотів би покликати пана Зеленіна в гості до себе додому, я б рекомендував серйозно подумати, перш ніж це робити".

Була у нього порада і своїм правникам: "Слід при оцінці роботи губернаторів знайти формулювання для звільнення на підставі "кретинізму"".

Білих підтримав Зеленіна

Прес-секретар тверського губернатора відмовилися прокоментувати Бі-Бі-Сі пригоду Зеленіна з салатом.

У той же час з приводу інциденту з дощовим хробаком у Twitter висловився депутат Державної думи Костянтин Риков.

Він написав, що Сергію Приходьку слід було б вибачитися за свої слова на адресу тверського губернатора.

"А якщо б черв'як потрапив у салат до губернатора Каліфорнії - і він би виклав фото в Twitter", - написав Риков.

З Риковим в мікроблозі також солідаризувався кіровський губернатор Нікіта Бєлих, який заявив, що він - за Зеленіна, "хоча б із почуття солідарності".

"Я б теж написав і сфотографував", - написав Бєлих.

Між тим кіровського губернатора за те, що він писав у Twitter під час засідання Держради, в кінці серпня відчитав президент Дмитро Медведєв.

"Мабуть, більше зайнятися немає чим", - сказав тоді Медведєв.