Марш за УПА не пустили в центр Києва

Марш УПА
Image caption Марш на відзначення річниці УПА у Львові

Представники Всеукраїнського об’єднання "Свобода" попри заборону суду планують у четвер провести в центрі Києва марш за визнання УПА.

Як повідомило ВО "Свобода", у середу Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення маршу 14 жовтня на Майдані Незалежності, Європейській площі та вулиці Хрещатик.

Представники "Свободи" кажуть, що для них рішення суду не стало несподіванкою: "Влада і в минулі роки, щоб не допустити проведення Маршу УПА на Хрещатику і Майдані, користувалася маріганалами-українофобами з компартії та ПСПУ і, буцімто, на їхню вимогу забороняла цю святкову патріотичну акцію. … Незважаючи на це, хочу запевнити, що Марш за визнання УПА неодмінно відбудеться".

У київській міліції уточнили, що йдеться про обмеження мирних зібрань та пікетувань саме на Майдані Незалежності, Європейській площі та вулиці Хрещатик, а не про цілковиту заборону проведення акції.

У повідомлені на офіційному сайті Головного управління МВС у Києві мовиться, що 14 жовтня запланували свої акції 11 об’єднань, а відповідно до їхніх заявок, на вулиці мали б вийти більше 30 тисяч людей. Київська міліція закликала учасників усіх акцій не порушувати громадський спокій, попередивши, що за блокування транспортних комунікацій передбачена кримінальна відповідальність.

Міліція також повідомила, що збільшить кількість своїх працівників на вулицях міста на період акцій.

Image caption Марш за визнання УПА проводять щороку

Представники "Свободи" також заявляють, що багатьом їхнім прихильникам міліція завадила дістатися Києва, щоби взяти участь у Марші за визнання УПА: буцімто, людей висаджували з автобусів у кількох областях.

Натомість, радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, що всюди, де є дозволи на проведення акцій, міліція не заважатиме їхньому проведенню, але, якщо у Центральному апараті МВС з'являться дані про те, що мілціонери заважають проведенню таких дозволених акцій, то на порушників чекатиме службове розслідування.

Так, у обласному управлінні МВС Кіровоградській області, яку ВО "Свобода" згадує серед областей, де не пускали їхніх прихильників до Києва, Українській службі Бі-Бі-Сі спростували заяви об'єднання і не підтвердили наведені ним випадки.

Подібна до столичної ситуація склалася в Одесі: там міський окружний адміністративний суд також заборонив місцевому осередку ВО "Свобода" проводити будь-які заходи в центрі міста.

Як повідомляють представники одеської "Свободи", суд аргументував таке рішення тим, що заплановані заходи "спричинять погіршення санітарно-епідеміологічного стану, що є загрозою для населення і туристів".

Попри це члени одеського осередку планують провести заходи із вшанування героїв УПА.

14 жовтня вважають днем створення Української Повстанської Армії. Її роль в українській історії, а також статус ветеранів УПА неодноразово були предметом гострої суспільної дискусії.

Кроки попереднього президента України Віктора Ющенка, спрямовані на визнання УПА, натикалися на рішучий спротив, особливо на сході та півдні України. Найгостріше це рішення критикували представники лівих партій та ті, хто має статус ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Новини на цю ж тему