Росія вивчає газову формулу для України

газ
Image caption В середньому Україна платить 250 доларів за тисячу кубометрів російського газу

Російський міністр енергетики повідомив, що Москва розглядає пропозицію українського уряду про зниження ціни на газ.

Серґєй Шматко сказав, що Москва розглядає "пропозицію української сторони про підходи щодо зміни принципів ціноутворення".

Водночас міністр твердить, що позиція Росії полягає в тому, що нинішнього контракту "слід дотримуватися".

Image caption Міністр енергетики Росії сказав, що Москва вивчає пропозицію Києва про зниження ціни на газ

Пояснюючи відповідь Росії, міністр сказав, що "часи змінюються, змінюються фінансово-економічні умови. У нас все таки була криза".

Український прем’єр Микола Азаров днями повторив, що він домагатиметься перегляду "несправедливого" газового договору з Москвою.

Під час нещодавньої поїздки до Брюсселя пан Азаров сказав, що порушуватиме це питання під час зустрічі з російським колегою Путіним 27 жовтня.

Пан Азаров закликав Росію знизити ціну на газ, про яку 2009 року домовилася його попередниця Юлія Тимошенко, назвавши нинішній контракт неприйнятним і сказавши, що він не зможе діяти 10 років, попри знижку, яку Київ отримав в обмін на угоду про базування російського Чорноморського флоту у Криму.

Росія натякала, що може знизити ціну на газ у разі об’єднання "Газпрому" з "Нафтогазом", але цю пропозицію в Україні зустріли без особливого ентузіазму. Наразі тривають переговори про створення спільного підприємства.

Агентство Рейтер припускає , що наступного року ціна на газ для України може зрости до 266,5 дол. за тисячу кубометрів газу (у другій половині цього року "Нафтогаз", за даними уряду, в середньому платить 250 доларів за тисячу кубометрів газу).

Раніше у жовтні представник "Газпрому" твердив, що ціна для України наступного року збережеться на рівні 250 доларів за тисячу кубометрів газу.

Новини на цю ж тему