Британії загрожують кібернапади і терористи

"Напади на комп'ютерні мережі – одна із найбільших загроз національній безпеці Британії", - заявила міністр внутрішніх справ Тереза Мей напередодні оприлюднення нової стратегії національної безпеки.

Image caption Стратегія національної безпеки має лягти в основу нового оборонного бюджету країни

Оновлений список загроз

Рада національної безпеки, створена прем'єром Кемероном у травні, має оприлюднити поновлений перелік потенційних загроз для національної безпеки країни. Їх у переліку 16.

Серед них, окрім ворожих вторгнень у британський кіберпростір, - акти міжнародного тероризму, стихійні та інші лиха на кшталт епідемії грипу та міжнародні військові конфлікти із залученням Британії та її союзників.

"Перед нами дуже серйозна загроза з боку міжнародного тероризму... Ми зобов'язані бути пильними," - заявила міністр внутрішніх справ у радіо програмі Бі-Бі-Сі Today.

Щодо ризиків для безпеки країни у порядку зростання, то пані Мей відмовилася їх визначати з огляду на "різну природу".

Війна у кіберпросторі

Для зміцнення кібербезпеки країни буде виділено додатково 500 мільйонів фунтів.

Їх скерують на комп'ютерний захист надважливих об'єктів інфраструктури та оборони.

Ідеться, зокрема, про убезпечення авіадиспетчерських мереж, протидію шпигунам, які полюють за таємною державною інформацією у кіберпросторі та додатковий захист грошових операцій через інтернет.

Фінансове скорочення не торкнеться розвідки, анти-терористичного відділу та відділу комп'ютерної безпеки. Більше того, окремі напрямки отримають додаткове фінансування.

Стратегічне мислення і бюджет

У міністерстві фінансів планувалося скорочення бюджету міноборони на 10-20%. Однак, як очікується, за наполяганням очільника оборонного відомства Лієма Фокса цю цифру буде зменшено до 8%.

На думку кореспондента Бі-Бі-Сі з питань безпеки Френка Гарднера в умовах бюджетних скорочень урядові буде непросто переконати скептиків у тому, що пропонується дійсно нова національна стратегія безпеки.

Збройні сили Її Величності очікує незначне скорочення.

Однак воно, за словами експертів, жодним чином не вплине на стратегічні позиції Британії.

Бернард Дженкін, депутат від Консервативної партії та керівник адміністративного комітету парламенту вважає, що в нинішніх умовах бюджетних скорочень ефективну стратегію національної безпеки розробити важко.

"Ми працюємо в умовах обов'язкового скорочення дефіциту. Але в тому, що зараз відбувається, не відчувається глибокого і послідовного розуміння того, якою країною ми хочемо бути через 10 чи 20 років. "

Новини на цю ж тему