Закон про мову Рада розглядатиме нескоро

Учасники Всеукраїнської акції проти законопроекту ''Про мови в Україні''
Image caption Учасники Всеукраїнської акції проти законопроекту ''Про мови в Україні''

Голова Верховної Ради Володимир Литвин назвав "чистою політикою" акції, спрямовані на захист української мови, і повідомив, що найближчим часом парламент не розглядатиме законопроект про мову.

У понеділок біля парламенту відбулася акція протесту, учасники якої твердять, що законопроект про зміни до закону "Про мови в Україні" "покликаний знищити українську мову".

Пан Литвин повідомив на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій і голів комітетів парламенту, що питання щодо розгляду законопроектів про мови в Україні не стоїть у порядку денному роботи Верховної Ради на цьому тижні.

За його словами, дані законопроекти відправлені на експертизу, і лише після отримання результатів цієї експертизи документи можуть розглядатися в парламенті.

Як каже кореспондентка Бі-Бі-Сі у Києві, навряд чи закон про мову будуть розглядати до місцевих виборів.

Наша кореспондентка також каже, що у комітеті Верховної Ради з питань духовності і культури, який згідно з процедурою має вносити законопроект на розгляд Верховною Ради, немає представників коаліції, тому навряд чи цей законопроект найближчим часом потрапить у парламент.

Учасники мітингу в Києві у понеділок оприлюднили звернення під назвою "Якщо сьогодні ти нічого не робитимеш – завтра ми втратимо країну". Автори твердять, що ухвалення згаданого законопроекту призведе до поступового "витіснення із суспільного життя, заганяння в побутове гетто і звуження сфери вживання української мови".

Це не перша акція за останні кілька тижнів на підтримку української мови у Києві. Подібні акції раніше відбули в Харкові, Запоріжжі та інших містах.

Новини на цю ж тему