'Високі нагороди Анні Чепман і іншим шпигунам'

Найвідоміша з групи шпигунів - Анна Чепман
Image caption Найвідоміша з групи шпигунів - Анна Чепман

Згідно з повідомленнями, президент Дмітрій Медвєдєв дав вищі державні нагороди російським шпигунам, яких раніше цього року депортували зі США.

Російська агенція новин Інтерфакс цитує президентську речницю, яка сказала, що шпигуни отримали нагороди під час церемонії у Кремлі.

10 шпигунів визнали в американському суді, що були агентами іноземних держав.

Згодом Москва погодилась обміняти чотирьох американських шпигунів на російських агентів. Обмін відбувся в аеропорту у Відні у липні.

Це був найбільший обмін шпигунами між Америкою та Росією з часів Холодної війни.

Речниця Кремля Наталья Тімакова, як повідомляє агенція Інтерфакс, сказала: "У Кремлі відбулась церемонія, під час якої були роздані вищі державні нагороди кільком працівникам Служби зовнішньої розвідки, серед яких були шпигуни, які працювали у Сполучених Штатах і повернулись у Росію у липні"

Вона не надалі жодних інших подробиць. Наразі невідомо, чи отримали нагороди всі 10 обміняних шпигунів.

Image caption Одна з фотографій Анни Чепман, які раніше цього року облетіли всі медіа

Кремль наразі не оприлюднив жодних відео чи фотокадрів з церемонії.

У липні російський прем'єр-міністр Владімір Путін сказав, що зустрічався з 10 агентами, твердячи, що в них було "важке життя" і що їх "зрадили". Пан Путін розповів, що співав з ними патріотичні пісні радянської доби.

Після повернення у Росію всі агенти намагаються не приваблювати до себе уваги.

Однак, раніше цього місяця Анна Чепман, провокативні фото якої із соціальних мереж зробили із неї справжню медіа-сенсацію, несподівіано з'явилась на церемонії запуску російської ракети на космодромі в Казахстані.

Новини на цю ж тему