У запорізьких ТВК - мало опозиції

У Запорізькій області територіальні виборчі комісії сформовані вчасно і з дотриманням усіх норм закону, але з відчутним дисбалансом, оскільки більшість членів ТВК - представники Партії регіонів. Це підтверджено моніторингом Комітету виборців України.

Image caption Мости, яких бракує Запоріжжю, - найпоширеніша обіцянка політиків на всіх виборах

Про склад ТВК

Як стверджують в обласній організації партії "Батьківщина", у Запорізькому регіоні з 26 ТВК 25 контролюють "регіонали" за допомогою так званих технічних партій. Опозиційні сили представлені в комісіях мінімально. Для порівняння, дружня до опозиційної "Батьківщини" партія "Реформи і порядок" має у ТВК лише 4 людей. Політологи застерігають, що ТВК у такому складі вже впливають на результат виборів.

У Запорізькому районі до виборів не допустили політичні партії, які, за результатами соцопитувань, могли пройти у районні ради. Це "Сильна Україна" та "Фронт змін". ТВК їх просто не зареєстрували.

Боротьба за посаду мера

Що стосується виборів мера Запоріжжя, то вже ніхто не очікує прогнозованої раніше запеклої боротьби довкола тієї посади. Головний претендент на крісло міського голови Володимир Кальцев зараз виконує обов’язки мера після того, як Євген Карташов пішов за пропозицією президента на іншу посаду. Рейтинги решти кандидатів аналогічні рейтингу партій, які вони представляють. Володимир Кальцев балотується в мери не вперше, має свій електорат і багато років утримує його. Тому результат виборів міського голови Запоріжжя у більшості людей вже не викликає сумнівів.

Однак це не відохотило інших кандидатів від змагання за ту посаду.

Виборча активність у Запоріжжі відчувається передусім у зовнішній рекламі.

У Запоріжжі є всі ознаки виборів

Місто просто потопає у передвиборчій агітації. Переважна більшість бігбордів виглядає як соціальна реклама про те, що партія влади будує нову державу.

На сусідніх бігбордах Сергій Тігіпко представляє регіональну команду "Сильної України". Всеукраїнське об’єднання "Свобода" висловлює незгоду проти підвищення пенсійного віку.

На площах та проспектах Запоріжжя сині, червоні та білі намети закликають громадян голосувати за своїх. У газетах що не сторінка, то передвиборча агітація. Усі партії ведуть активну роботу, аби у мешканців Запоріжжя був вибір.

Більшість експертів погоджуються, що люди, як і раніше, будуть голосувати не за партії чи ідеї. Вибір більшості, на думку політологів, залежатиме, як і раніше, від симпатій до політичних особистостей.