Ляшко: дякую Тимошенко… за підступність

Image caption Олег Ляшко, в центрі, під час блокування парламентської трибуни в четвер, 9 вересня 2010 р. Фото УНІАН.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив про виключення народних депутатів Олега Ляшка і Сергія Осику зі складу фракції БЮТ.

Спікер заявив на засіданні парламенту, що депутатів виключено згідно з рішенням фракції БЮТ від 18 жовтня і відповідно до регламенту Верховної Ради і тепер обидва депутати - позафракційні.

У прес-службі фракції БЮТ поінформували, що рішення про виключення Олега Ляшка і Сергія Осики одноголосно ухвалили на засіданні фракції. При цьому вказується, що обидва депутати виключені “за співпрацю з коаліцією більшості, зокрема, за голосування за зміни до Конституції, закон про Кабінет міністрів та регламент Верховної Ради України”.

Ляшко: дякую Тимошенко… за підступність

Народний депутат Олег Ляшко заявив, що його виключили з фракції БЮТ із формальних причин.

Image caption Ляшко: Єдине, чого я не зміг перейняти у Юлії Тимошенко – це підлість і підступність.

Депутат заявив на брифінгу, що він не голосував за внесення змін до регламенту, за закон про Кабмін та інші закони, за що власне фракція БЮТ і виключила його зі свого складу.

Олег Ляшко визнав, що голосував за внесення змін до Конституції в частині дати проведення виборів до парламенту, але заявив, що "справжні причини" його виключення зовсім інші. При цьому він подякував лідеру БЮТ Юлії Тимошенко за роки співпраці з нею:

"Дякуючи їй, я отримав багатий політичний досвід, знання і, сподіваюся, перспективу на майбутнє. Єдине, чого я не зміг перейняти у Юлії Тимошенко – це підлість і підступність".

Олег Ляшко стверджує, що його виключили з фракції БЮТ за те, що він завжди відстоював свою позицію і дозволяв собі сперечатися з Юлією Тимошенко: "Моє тверде переконання – те, що сьогодні робить фракція БЮТ – це неправильно, це шлях у нікуди і в політичне небуття".

За словами Олега Ляшка, ще в квітні він збирався заявити про свій вихід з фракції БЮТ та про відмову від депутатського мандату. Однак Юлії Тимошенко "вдалося переконати його, що це не варто робити, аби не розколювати БЮТ".

Крім того, за словами пана Ляшка, Юлія Тимошенко пообіцяла, що він стане заступником лідера фракції у ВР. "На жаль, єдине, що зробили, це – виключили мене з фракції".

Секс-скандал та інший бізнес

Українська преса повідомляла різні причини можливого виходу депутата Ляшка з БЮТ.

Газета "Сегодня" писала, що приводом для виключення може стати гомосексуальний скандал, що розгорівся на початку місяця. Тоді в інтернеті з'явилося відео 17-річної давності, де буцім-то Ляшко розповідає слідчому прокуратури про свій гомосексуальний зв'язок з високопоставленим чиновником, якого він називає "Боря".

Пізніше з'явився коментар Ляшка: він називав відеозапис фальшивкою, яка стала можлива "завдяки технічному прогресу".

Газета.ua називала однією з головних причин невдоволення персоною депутата Олега Ляшка у фракції БЮТ незаконне ведення бізнесу. Про це газеті заявив народний депутат України від БЮТ Володимир Яворівський:

"Знаю, що складалися списки (виборчі), а він опікується Чернігівською областю. Олег такий бравий хлопець. Він там собі і бізнес якийсь завів, що заборонено законом. Складаються списки... Ходять у нас балачки, що він брав за це певну мзду і виник скандал на цих теренах".

Ще однією причиною невдоволення Олегом Ляшком, за словами народного депутата, було те, що він не залишив сесійну залу парламенту разом зі своїми однопартійцями:

"Ми залишили залу на знак протесту проти того, що не розглядаються питання, які ми ставимо. Тоді ми всі пішли, а Олег залишився. Голосував, виступав. Тобто це вже був його демарш".