Київ очікує від ЄС план дій щодо скасування віз

Україна сподівається отримати План дій щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для українців вже під час саміту Україна-ЄС 22 листопада.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін під час зустрічі з послами країн-членів ЄС:

„Україна очікує на отримання Плану дій щодо запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України вже під час наступного саміту Україна-ЄС, який відбудеться у листопаді цього року в Брюсселі”.

Він поінформував представників держав - членів ЄС про ключові результати візиту прем’єр-міністра України Миколи Азарова до Брюсселя 13-14 жовтня.

Візит прем’єр-міністра Миколи Азарова до Брюсселя поставив останню крапку на сподіваннях, які вже неодноразово висловлювали представники української влади, щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом ще до кінця цього року.

Ще під час свого першого візиту до умовної столиці Євросоюзу президент України Віктор Янукович заявляв про наміри якомога швидше домовитися з європейською стороною про цей документ. Однак вже у травні переговори почали "пробуксовувати".

Каменем спотикання стало створення зони вільної торгівлі, яка має стати складовою частиною загальної угоди про асоціацію. Незважаючи на те, що деталі переговорів тримають у таємниці, певні витоки інформації свідчать про те, що українська сторона, передусім, була незадоволена численними вимогами щодо захисту товарів за географічним походженням.

Як зробити українську владу легітимною

Тим часом Венеціанська комісія порадить Україні, яким чином знову забезпечити легітимність органів влади.

Про це заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт в інтерв`ю Першому національному телеканалу:

"Венеціанська комісія ніколи не розглядає рішення Конституційного суду щодо його законності. Конституційний суд - це найвищий орган, який тлумачить Основний закон країни, і Венеціанська комісія не може ставити під сумнів авторитет суду".

Маркерт нагадав, що робоча група Венеціанської комісії відвідає Україну і обговорить з представниками різних органів влади можливі наслідки рішення Конституційного суду:

"За підсумками цього візиту робоча група підготує проект рішення, яке Комісія ухвалить на наступній сесії у грудні".

Секретар комісії зауважив, що "вкрай незвичайним є повне скасування конституційної реформи через кілька років після її прийняття і особливо, коли це робить не парламент, який ухвалював цю реформу, а Конституційний суд".

Маркерт уточнив, що "питання тривалості повноважень парламенту та принципів формування уряду просто приклади питань, порушені у рішенні Конституційного суду, і "насправді це не буде об`єктом нашого дослідження".

"Передусім ми вивчимо наслідки рішення Конституційного суду, а тоді, ймовірно, сформулюємо пропозиції, яким чином знову забезпечити легітимність органів влади", - сказав він.

Секретар Венеціанської комісії зазначив, що на останній сесії комісії у нього "склалося враження, що українська влада готова співпрацювати з комісією, і вона буде це робити".

"Тож немає підстав зараз говорити, а що трапиться, якщо Україна не виконуватиме рекомендацій комісії. Назагал, жодні наші рекомендації не є обов`язковими для виконання Україною. Проте і Рада Європи, і Європейський Союз надають дуже великого значення тому факту, чи країна діє згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії".

Новини на цю ж тему