'П'яненький ген' пояснює причини алкоголізму

Чоловік з келихом віскі
Image caption Гени визначають, як легко організм дає собі раду зі спиртним

Експерти твердять, що знайшли так званий "п'яненький" ген, який пояснює, чому деякі люди відчувають ефект алкоголю швидше за інших.

Американські науковці вважають, що 10-20% людей мають певний ген, який може надавати захист проти алкоголізму. Це тому, що згідно з дослідженням, люди, які швидше п'яніють, менш схильні до алкоголізму.

Як твердять дослідники з американського університету штату Північна Кароліна, мета дослідження - допомога у боротьбі з алкоголізмом.

Як наслідок, науковці сподіваються, що зможуть давати людям певні ліки, внаслідок чого вони ставатимуть більш чутливими до алкоголю і швидше п'янітимуть, щоб згодом у них вироблялась апатія до алкоголю.

Один із дослідників, професор Кірк Вільгельмсен, каже: "Звичайно, як такого унікального лікувального препарату в нас ще довго не буде, але ген, який ми щойно знайшли, багато розповість нам про те, як алкоголь впливає на мозок."

Доля алкоголю

Більша частина алкоголю, який споживає людина, розпадається в печінці, але невелика частка потрапляє в мозок через фермент, для якого цей ген надає закодовані інструкції.

У людей, у яких є, так би мовити, "п'яненька версія" цього гену, алкоголь розпадається активніше, і саме тому вони відчувають ефект алкоголю швидше, ніж інші.

Дослідники встановили цей ген під час вивчення 200 пар студентів, які були братами або сестрами і в яких принаймні один із батьків був хворим на алкоголізм, але в них самих проблем, пов'язаних із алкоголем, не було.

Вони давали їм пити алкогольні напої, а потім запитували, як вони почувались. Згодом вони порівнювали ці результати з проведеними раніше тестами генів студентів

Новини на цю ж тему