ГПУ розглядає 4 версії зникнення Климентьєва

Віктор Пшонка
Image caption Віктор Пшонка: версій зникнення Климентьєва поменшало вдвічі

Головною версією зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва у Генеральній прокуратурі вважають його професійну діяльність - заявив перший заступник генерального прокурора Віктор Пшонка.

Загалом, за словами пана Пшонки, із 8 попередніх версій правоохоронці вирішили зупинитися на 4.

Версії про викрадення з метою отримання викупу, нещасний випадок на воді, ДТП та вбивство в результаті збройного нападу були відкинуті слідчими.

Тепер, крім професійної діяльності журналіста, правоохоронці також розглядають і версію про інсценування зникнення - про це заявив головний прокурор Харківської області Генадій Тюрін. Водночас правоохороні не уточнили, якими є дві інші версії.

Головний редактор харківського тижневика "Новий стиль" Василь Климентьєв зник 11 серпня цього року. Його колеги пов’язали його зникнення із професійною діяльністю. Водночас керівництво міліції розглядало серед версій і інсценування, і бізнесові справи журналіста.

Image caption Василь Климентьєв зник ще 11 серпня

Напередодні заступник Василя Климентьєва у редакції "Нового стилю" Петро Матвієнко заявляв, що слідчі, які ведуть цю справу, тиснуть на нього з метою, аби він змінив свою думку про те, що зникнення його колеги пов’язано саме із журналістською діяльністю, і наполягають на версії про бізнесові зв’язки та грошові борги Климентьєва. Петро Матвієнко також повідомив про те, що, згідно із рішенням місцевого суду, у його квартирі було проведено обшук, під час якого були вилучені всі носії інформації.

10 років тому після зникнення головного редактора інтернет-видання "Українська правда" Георгія Гонгадзе одними із головних версій слідчих спочатку були приватне життя та грошові справи журналіста. Тепер його справа кваліфікується вже як "замовне вбивство."

У щорічному рейтингу свободи преси, який укладається міжнародною організацією "Репортери без кордонів", Україна впала до 131 позиції, опустившись на 41 сходинку з 90 місця рік тому.

Новини на цю ж тему