Росія планує оновлення ЧФ за згоди України

Міністр оборони Росії Анатолій Сєрдюков заявив, що Росія інформуватиме Україну про чисельність особового складу та озброєнь Чорноморського флоту Росії, що базується у Криму, а також про пересування російських вояків.

За словами Сєрдюкова, який взяв участь у засіданні ради міністрів країн СНД, що відбулося у Криму, він підписав із своїм українським колегою Михайлом Єжелем спеціальний протокол, що регламентує надання такої інформації.

Російський міністр оборони також підтвердив, що найближчим часом Україна та Росія підпишуть угоду про заміну застарілого озброєння та військової техніки Чорноморського флоту Росії на нове. "Цей документ для нас знаковий і дуже важливий", - сказав Анатолій Сєрдюков.

Раніше головнокомандувач військово-морським флотом Росії адмірал Владімір Висоцький заявляв, що з 2013 року частини Чорноморського флоту, що базуються у Севастополі, будуть щорічно посилюватися фрегатами, бойові можливості яких дозволяють знаходити та знищувати підводні човни противника, здійснювати протикорабельну, протиповітряну та протичовнову оборону бойових кораблів і суден у морі, завдавати ударів по кораблях та суднах противника, забезпечувати висадку морського десанту тощо.

Крім того, як заявляв нещодавно посол з особливих доручень МЗС Росії Алєксандр Бавикін, Росія й Україна планують розширити харківський договір про пролонгацію базування російського Чорноморського флоту в Криму до 2042 року кількома додатковими угодами, зокрема про використання навігаційно-гідрографічних об’єктів. Як кажуть експерти, йдеться про відомі спірні маяки, які багато разів ставали причиною двосторонніх непорозумінь.

Партія екс-президента України Віктор Ющенка "Наша Україна" у відповідь на можливе посилення та оновлення російського Чорноморського флоту виступила із заявою, в якій звинуватила Росію у підготовці, як було сказано, "окупації України".

Українська народна партія заявила, що для модернізації та збільшення чисельності Чорноморського флоту Росії немає правових підстав, бо, як підкреслюють в УНП, відповідно до базової угоди від 97-го року про перебування флоту, за словами представників партії, "заборонено не те що збільшувати кількість кораблів, а навіть міняти старі на нові". Як заявив лідер кримського відділення УНП Олег Фомушкін, щоб дозволити Росії оновлення флоту, потрібна нова угода про нову військову базу, підписувати яку забороняє Конституція України.

Крім зустрічі з Сєрдюковим, міністр оборони України Михайло Єжель зустрівся також зі своїми колегами з Вірменії, Азербайджану, Киргизії, Узбекистану та Таджикистану.

Як повідомляє прес-служба міністерства оборони України, серед інших тем Єжель запропонував колегам проводити ремонт, оновлення та модернізацію озброєння і військової техніки радянських зразків цих країн на підприємствах оборонно-промислового комплексу України.