КРУ: зловживань було понад 50 млрд.

Петро Андрєєв
Image caption Голова КРУ оприлюднив свіжу інформацію про зловживання попереднього уряду

Контрольно-ревізійне управління за результатами перевірки діяльності уряду на чолі із Юлією Тимошенко виявило порушення із використанням бюджетних коштів на суму у понад 50 мільярдів гривень - повідомив голова КРУ Петро Андрєєв.

За словами пана Андрєєва, значна частина цих коштів була виведена із бюджету і використана на передвиборчу агітацію Юлії Тимошенко під час президентських виборів, що відбулися на початку 2009 року.

Зокрема, як твердить керівник КРУ, отримані від МВФ 36 мільярдів гривень були використані на покриття поточних потреб бюджету замість того, аби витратити їх на виплату зовнішнього боргу. Утім, однією із умов домовленостей, укладених між Україною та МВФ наприкінці 2008 року, у розпал фінансової кризи, було те, що частково позика фонду може бути використана на покриття дефіциту бюджету, а не тільки на підтримку стабільності валютного курсу, як це відбувалося із кредитами МВФ раніше.

Крім того, за даними КРУ, Державне казначейство надавало позики Пенсійному фонду на понад 40 мільярдів гривень, хоча, згідно із законом, не має таких повноважень.

Керівник КРУ згадав також і про нецільове використання коштів, отриманих від продажу квот на промислові викиди згідно із Кіотським протоколом, - тоді як ці кошти мали піти на природоохоронні проекти, вони були використані на виплату пенсій напередодні президентських виборів. Петро Андрєєв вказав також і на закупівлю автомобілів для Міністерства з надзвичайних ситуацій за завищеною ціною.

"Міжнародні аудитори встановили, що такі автомобілі в Україну не завозилися, а пізніше було виявлено, що вони були завезені по частинах, на два роки раніше і на суму на третину меншу, ніж витратило МНС. І це при тому, що ці автомобілі два роки були невідомо де в амортизації," - заявив голова КРУ.

Останні два звинувачення на адресу уряду Юлії Тимошенко фігурували і у висновках представників американських юридичних фірм, які на замовлення нинішнього уряду здійснюють перевірку діяльності попереднього уряду. Утім, американські аудитори у своїх висновках не називали жодних прізвищ, пояснюючи це тим, що вони називають відомство, де, на їхню думку, відбувалися зловживання із бюджетними коштами. Представники американських фірм також заявляли, що під час своєї перевірки вони отримали допомогу експертів КРУ.

Image caption Юлія Тимошенко ні про що не жалкує

Водночас сама Юлія Тимошенко заявила, що рада тому, що діяльність її уряду так прискіпливо перевіряють міжнародні експерти.

"Хочу подякувати американським аудиторам, подякувати без лапок, реально подякувати. За те, що вони разом із Генеральною прокуратурою, СБУ, податковою, КРУ перевернули кожну цифру, кожну витрату за два роки мого урядування, і за 8 місяців роботи написали 6 пунктів звинувачень," - заявила пані Тимошенко, наголосивши, що із цих звинувачень її особисто стосується тільки нецільове використання коштів від продажу квот на викиди.

Екс-прем’єр також, фактично, визнала, що ці кошти були використані не за призначенням, заявивши, що і зараз витратила би ці 320 мільйонів гривень не на екологічні програми, а на виплату пенсій:

"Вони кажуть - це злочин. Можливо, це злочин. Я би цей злочин повторила би сьогодні так само, як і тоді. Коли у мене була альтернатива - витрачати на екологічні програми чи на виплату пенсій, то я не знаю, який прем’єр зміг би залишити пенсіонерів без пенсій, тоді як гроші пішли б на екологічні програми."

Крім того, як заявив депутат від БЮТ, керівник "тіньового уряду" Сергій Соболєв, звинувачення на адресу уряду Тимошенко з боку нинішнього уряду покликані відволікти увагу від провалів у поточній економічній ситуації, таких, як підвищення комунальних тарифів, підвищення пенсійного віку та тиску на малий бізнес.

Напередодні газета "Дело" писала, що серед 6 фактів неціьового викристання коштів урядом Тимошенко, вказаних представниками американських юридичних фірм, є один випадок, коли дії уряду Тимошенко були лише виконанням домовленостей, укладених ще за врядування Віктора Януковича, її попередника на посаді прем’єра.