"Батьківщина" не задоволена виборчими комісіями

Олександр Турчинок
Image caption Олександр Турчинов переконує журналістів, що з виборами склалася "шокуюча ситуація".

Опозиція скаржиться на обмежену участь у місцевих виборах. Партія "Батьківщина" має в 5-10 разів менше своїх представників у виборчих комісіях, ніж провладна Партія регіонів, твердить заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов.

За його словами, Партія регіонів та близькі до неї політичні сили отримали 2/3 місць у територіальних виборчих комісіях, а також мають повний контроль над Центральною виборчою комісією. У той час, як "Батьківщина" має формально ті самі права, її представників набагато менше. Крім того, як твердить пан Турчинов, їх постійно знімають із виборчих комісій.

"Люди викликаються на співбесіду, і два варіанти: або звільнення з роботи, або відмовлятися від участі у виборах", - сказав пан Турчинов і додав, що з підприємцями проводять відповідні співбесіди представники податкових органів.

Як приклад Олександр Турчинов навів Донецьк, у якому, за його словами, немає жодного представника партії "Батьківщина" серед членів територіальних і дільничних виборчих комісій.

Заступник голови партії "Батьківщина" впевнений, що за безпосередньої вказівки президента Януковича були сфабриковані і зареєстровані списки кандидатів у депутати від начебто "Батьківщини".

"Складається шокуюча ситуація, коли партія "Батьківщина" в цих регіонах змушена агітувати виборців не голосувати в бюлетенях за партію "Батьківщина", списки якої сфальсифіковані, підроблені в адміністрації президента з дозволу безпосереднього глави держави пана Януковича", - заявив пан Турчинов.

У Верховній Раді опозиція, зокрема, представники БЮТ, заблокувала трибуну з вимогою не допустити до виступу міністра освіти Дмитра Табачника.

"Мотивуючи свою вимогу, наші депутати сказали, що ця людина є головним українофобом, ця людина розколює українське суспільство, ця людина ненавидить українську історію і українській народ", - заявив перший заступник глави фракції БЮТ Андрій Кожем'якін і додав, що "фракція також прийняла рішення, що ця людина, поки вона буде займати посаду міністра, робитиме все, щоб вона у Верховній Раді ніколи не виступила. До того часу, поки її не знімуть з посади".

Донецьк просить захистити Табачника

Image caption Заяви Дмитра Табачника не перший раз викликають гостру полеміку в суспільстві.

Водночас депутати Донецької міської ради звернулися до Віктора Януковича та Миколи Азарова з проханням підтримати політику Міністерства освіти і захистити міністра Табачника.

У тексті звернення йдеться про те, що пана Табачника необхідно "захистити від несправедливих нападок і надати міністру можливість спокійно займатися своїми прямими обов’язками".

Представники опозиції неодноразово називали Дмитра Табачника українофобом за його заяви на тему історії та державного устрою України.

Одна з подібних заяв пролунала нещодавно під час інтерв'ю львівському інтернет-виданню Zaxid.net, де пан Табачник сказав, що жодного українського письменника неможливо порівняти зі Львом Толстим чи Федором Достоєвським.

"Толстой і Достоєвський були моральними авторитетами для суспільства останньої чверті XIX - початку XX століття. Є вони моральними авторитетами і сьогодні. Більше того, сьогодні їх авторитет набув такого всесвітнього значення, що жодного українського письменника минулого чи сучасності з ними навіть порівняти неможливо ", - твердить міністр освіти.

Дмитро Табачник заявив, що в жодному шкільному підручнику немає Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Оксани Забужко в обов'язковому курсі, лише в додатковому.

На думку міністра, підручники з літератури старших класів і без того надзвичайно переобтяжені, щоб вписувати у програму «кожного охочого українського літератора". Крім того, він заявив, що протягом попередніх п'яти років російська мова зазнавала утисків.