ГПУ запевняє, що Пукач сам змінив адвоката

Image caption Замовників вбивства Георгія Гонгадзе досі не знайшли.

Генеральний прокурор України Олександр Медведько запевняє, що на екс-генерала міліції Олексія Пукача, який звинувачується у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, ніхто не тиснув при обранні ним нового адвоката.

Про це він заявив в інтерв’ю журналістам у Києві після завершення розширеної колегії ГПУ:

"Я особисто читав протокол допиту, де сам Олексій Пукач заявляє, що ніякого тиску з боку органів слідства на нього не було, що це його особисте бажання: він виклав свою позицію щодо захисту, він бажає працювати з адвокатом, який буде представляти його позицію".

18 жовтня адвокат Олексія Пукача Олег Мусієнко заявляв, що його підзахисного примушують до зміни захисту і "бесіди" з Пукачем особисто проводив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

При цьому, як відзначив адвокат, Олексія Пукача намагалися переконати в тому, щоб він відмовився від проведення додаткового розслідування у справі із залученням екс-президента Леоніда Кучми і спікера Володимира Литвина.

19 жовтня Олексій Мусієнко повідомив, що Пукачу таки змінили адвоката:

"Cлідчий Грищенко оголосив мені по телефону, що обвинувачений побажав мати іншого захисника. Я думаю, на Олексія Пукача натиснули, і він відмовився". На запитання, хто зараз представлятиме інтереси Олексія Пукача, адвокат відповів: "Інформацією не володію. Думаю, скоріш за все, це якийсь "кишеньковий" адвокат, зручний для слідства".

За твердженням Мусієнка, раніше генерал Пукач наполягав на дорозслідуванні справи, зокрема, що стосується можливої причетності Леоніда Кучми і Володимира Литвина до зникнення журналіста.

Адвокат переконаний, що в процесі додаткового розслідування слід допитати колишніх генпрокурорів Михайла Потебенька і Святослава Піскуна. Інакше, переконаний Мусієнко, якщо всі вищезгадані юридичні процедури не буде виконано, справу "просто поховають".

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновком експертів, могло належати журналістові.

14 вересня 2010 року прес-служба Генпрокуратури заявила, що досудове слідство у кримінальній справі за звинуваченням колишнього генерала міліції Пукача у вбивстві журналіста Гонгадзе завершується, і назвала головним замовником убивства журналіста покійного екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Новини на цю ж тему