В Азовському морі загинули майже 1500 птахів

Баклани у Запорізькій області (фото з архіву УНІАН)
Image caption Баклани у Запорізькій області

Понад тисячу мертвих морських птахів було виявлено у п’ятницю в Азовському морі поблизу Бердянської коси.

На острові Великий Дзендзик знайшли 954 мертвих бакланів і 475 сріблястих чайок.

Як повідомляє прес-служба Міністерства з надзвичайних ситуацій, фахівці Бердянського управління ветеринарної медицини відібрали матеріали для проведення лабораторного аналізу.

Причина загибелі птахів наразі невідома.

Природоохоронці припускають, що причиною могло бути отруєння, або залишки нафти в морі.

Голова київського Еколого-культурного центру Володимир Борейко, якого цитує Франс Прес, відкинув припущення, що птахи могли загинути від пташиного грипу. За його словами, птахи не вмирають масово одночасно від грипу.

В останні кілька років повідомляли про зростання кількості чорних бакланів в Азовському морі, де їх понад 10 тисяч.

Послід бакланів містить велику кількість аміаку, що призводить до знищення дерев. Чотири роки тому природоохоронні органи застосовували заходи зі скорочення чисельності популяції бакланів і розоренню їхніх гнізд.

Рік тому у Верховній Раді був зареєстрований поданий спікером парламенту Володимиром Литвином законопроект, який передбачає внесення змін до закону "Про мисливське господарство й полювання" (у частині регулювання чисельності великих бакланів).

Проектом закону пропонується додати баклана великого до переліку хижих та шкідливих тварин і дати дозвіл на його відстріл та вилов не лише у сезон полювання, а і в у немисливський період і в заборонених для проведення полювання місцях. І навіть на території природно-заповідного фонду.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийняття цього законопроекту дасть змогу врегулювати чисельність бакланів, не допустити масового поїдання риби та поширення цими птахами вірусних і паразитарних інфекцій.

Екологи ж кажуть, що баклани, навпаки, корисні для рибного господарства, бо поїдають у першу чергу хвору та слабку рибу - її легше спіймати. Тим самим птахи рятують здорову рибу від масових захворювань, - вважають екологи.