Чи підкупили Польща і Україна УЄФА?'

Лого

Німецьке видання Sueddeutsche Zeitung повідомляє, що член правління футбольної асоціації Кіпру Спірос Марангос обіцяв оприлюднити докази того, що представники України та Польщі підкупили членів УЄФА, аби ті надали можливість провести ЄВРО-2012 саме в тих країнах.

Як розповідає далі пан Марангос, 5 членів виконкому УЄФА отримали загалом 11 мільйонів євро за те, щоб підтримали спільну заявку східно-європейських країн.

Він твердить, що впродовж останніх 2 років марно намагається передати президенту УЄФА Мішелю Платіні докази цього корупційного скандалу.

Ліберальна газета Sueddeutsche Zeitung нагадує, що на тлі футбольного скандалу в ФІФА, членів якої також звинувачують у корупції напередодні голосування щодо визначення країн-господарів 2018-го та 2022-го років, в УЄФА може вибухнути ще більший скандал.

Image caption Мішель Платіні жодних документів наразі не отримав

Адвокат пана Марангоса, читаємо далі в статті, підтвердив, що його клієнт може надати багато документів, які підтверджують корупційні дії в лавах УЄФА. На додачу, він має навіть кількох свідків, які брали безпосередню участь у "корупційній змові", і які готові свідчити під присягою, якщо виникне така необхідність.

Як твердить одна з найбільших німецьких газет Sueddeutsche Zeitung, у відповідь на такі звинувачення, генеральнирй секретар УЄФА Джанні Інфантіно сказав, що про них перший раз чує і взагалі не знає, хто такий Спірос Марангос. Втім, він додав, що якщо у когось є якісь питання, двері УЄФА відкриті, і організація їх розгляне.

Видання нагадує, що 18 квітня 2007 року Україна та Польща в Кардіфі отримали право провести Чемпіонат Європи (результати голосування - 8:4).

Фаворитами були італійці, і тоді це стало такою собі міні-сенсацією. Відтоді УЄФА неодноразово скаржилась на повільні темпи підготовки чемпіонату в Україні, обговорювалась навіть можливість повного відбору права на проведення ЄВРО-2012 в тій країні.

Новини на цю ж тему