На Гаїті побоюються швидкого поширення холери

Спалах Холери на Гаїті

Перші випадки холери були виявлені в столиці Гаїті Порт-о-Пренс. Представники Організації Об'єднаних Націй кажуть, що п'ятеро осіб захворіли після того, як відвідали містечко в регіоні Артібоніт, на північ від столиці.

Понад 200 людей в країні вже померли від холери.

Медики на Гаїті побоюються, що у разі, як хвороба дістанеться до тимчаосвих наметів, що були нашвидкоруч зведені після спустошливого землетрусу у січні, вона поширюватиметься дуже швидко.

Сотні тисяч людей живуть в тих наметах, де системи водопостачання і каналізації є дуже примітивними, - а це створює ідеальні умови для поширення хвороби.

Лікарі повідомляють про випадки холери на околицях столиці країни.

Це стало першим спалахом епідемії холери на Гаїті за останнє століття. Експерти очікують, що ця епідемія буде масштабною. Надходять повідомлення про брак медикаментів у лікарнях, які зараз є переповненими.

Image caption Лікарні на Гаїті переповнені

Допомогові організації встановлюють тимчасові медичні намети на полях, де намагаються надавати допомогу. Повідомляють, що все більше людей приїздять до столиці в намаганнях отримати ліки.

Гаїтянська влада попереджає про можливу катастрофу, якщо епідемія потрапить до наметів, де живуть ті, хто врятувався від землетрусу.

Холера – це інфекційна хвороба, збудником якої є бактерія. Передається інфекція через заражену воду та їжу.

Джерелом зараження, як правило, є фекалії, або інфіковані люди.

Через діарею та блювоту хворі на холеру потерпають від різкого зневоднення організму.

Якщо людину не лікувати, вона може швидко померти.

Хвороба достатньо легко лікується антибіотиками та препа­ратами, які компенсують втрату організмом рідини.

Новини на цю ж тему