Литвин помітив блокування проекту Податкового кодексу

Image caption Тоді, як проект Податкового кодексу збирає масові протести біля парламенту, спікер говорить про спроби блокування законопроекту і серед депутатів

Голова Верховної Ради Володимир Литвин каже, що внесення понад 2 тисяч поправок до поданого урядом проекту Податкового кодексу свідчить про наміри депутатів заблокувати процес його ухвалення.

Спікер нагадав, що раніше планувалося, що депутати розглянуть проект кодексу на початку листопада, і, можливо, ухвалять його вцілому, аби проект бюджету на наступний рік розроблявся вже на основі нового Податкового кодексу.

Проте, за словами спікера, вже зараз до проекту кодексу внесено понад 2 тисячі поправок, що, на думку пана Литвина, свідчить про "політичний, а не прагматично-економічний" підхід до розгляду законопроекту. Володимир Литвин також закликав депутатів не намагатися заблокувати законодавчий процес, а розвивати позитивні моменти, яких, на його погляд, достатньо у проекті Податкового кодексу.

"Треба розвинути позитивні моменти, а те, що викликає дискусію чи спротив, доводити до спільного знаменника," - заявив спікер.

Заклики ветувати кодекс

Тим часом Український союз промисловців та підприємців закликав президента ветувати Податковий кодекс, якщо цей законопроект таки буде ухвалено у парламенті. Свої пропозиції щодо вдосконалення кодексу УСПП вже передав до парламенту.

Зокрема, УСПП занепокоєний значним скороченням видів діяльності, які надають право на спрощену систему оподаткування. Крім того, на думку експертів УСПП, у кодексі не передбачено кроків із виведення зарплат із тіні через зменшення податкового навантаження на Фонд оплати праці. В УСПП також критикують наміри уряду оподатковувати депозити фізичних осіб та оподатковувати нерухоме майно.

"Якщо проект Податкового кодексу у процесі його підготовки до другого читання в парлмаенті не буде вдосконалений у контексті збалансування фіскальної та стимулюючої функції, не міститиме сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, не стимулюватиме ділову активість та інвестиційний клімат в країні, УСПП та інші громадські об’єднання ділових кіл звернуться до президента з проханням ветувати кодекс," - йдеться у заяві союзу промисловців та підприємців.

Image caption Учасниця протесту проти проекту Податкового кодексу у Севастополі, де традиційно підтримка Партії регіонів була високою

Прем’єр-міністр Микола Азаров неодноразово заявляв, що при розробці нового Податкового кодексу уряд виходив із необхідності зниження податкового тиску, але поширення необхідності сплати податків на весь бізнес.

Проте багато експертів, а також представники малого та середнього бізнесу вважають, що підготовлений урядом проект Податкового кодексу спрямований на підтримку великого бізнесу і знищення дрібного. Проект Податкового кодексу вже став причиною кількох акцій протесту підприємців.