БЮТ приписує Януковичу спроби фальсифікацій

БЮТ оприлюднив "понаднормові" бюлетені з Харкова
Image caption БЮТ оприлюднив "понаднормові" бюлетені з Харкова

Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов запевняє, що міліція дасть належну правову оцінку подіям на харківському поліграфкомбінаті, де друкуються виборчі бюлетені.

На нараді з керівниками обласних управлінь органів внутрішніх справ міністр заявив, що слід розібратися із звинуваченнями опозиції про друк незаконних бюлетенів для голосування:

"Там усі дії потрібно оцінити з точки зору закону і прийняти законне рішення по цьому питанню".

Як заявив після дослідчої перевірки правоохоронцями видавництва "Фоліо-плюс" депутат від БЮТ Володимир Філенко, на складах видавництва у суботу було виявлено 12 тисяч 700 неврахованих бюлетенів.

Прокуратура Харкова, здійснивши перевірку, не виявила підстав для порушення кримінальної справи у зв’язку із заявами про факт виявлення у місцевій друкарні "Фоліо-плюс" неврахованих виборчих бюлетенів.

Заява БЮТ

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що Президент України Віктор Янукович несе персональну відповідальність за підготовку фальсифікацій на місцевих виборах 31 жовтня:

"Я вважаю, що політична та кримінальна відповідальність за фальсифікацію виборів, які йдуть повним ходом, лежить персонально на Президентові України панові Януковичу. Він є головним замовником фальсифікацій, головним контролером, як вони проходять - належним чи неналежним чином".

Юлія Тимошенко повідомила, що її політична сила найближчим часом передасть до Організації з безпеки та співробітництва у Європі інформацію щодо незаконного виготовлення виборчих бюлетенів у Харкові. "Ми передамо ОБСЄ, всім міжнародним організаціям, громадським організаціям в Україні, які спостерігають за виборами та дають оцінку чесності або нечесності їх проведення, ми передамо всі матеріали, дамо викладення всіх подій, дамо пояснення і витримки із законодавства, щоб вони мали можливість самі переконатися, що вибори в Україні масштабно фальшуються, що вони нічого спільного не будуть мати з волевиявленням народу".

Лідер “Батьківщини” продемонструвала журналістам у Києві вилучені у видавництві ”Фоліо-плюс” бюлетені. Під час брифінгу Тимошенко сказала, що правоохоронні органи намагаються приховати факт друку необлікованих бюлетенів на місцевих виборах у Харкові, оскільки ще досі не порушено кримінальну справу.

Тимошенко наголосила, що це передоручення друкування бюлетенів з одного підприємства на інше є грубим порушенням чинного законодавства, оскільки закон про місцеві вибори передбачає, що друк бюлетенів має відбуватися на одному підприємстві і під суворим наглядом правоохоронців. Тимошенко підкреслила, що за даним фактом досі не порушено кримінальної справи. Вона зауважила, що сьогодні ніхто не може запевнити, що така ситуація не відбувається в інших містах України.

Розслідування міліції у Харкові

Директор Департаменту зв’язків з громадськістю МВС України Дмитро Андрєєв повідомив журналістам, що після отримання інформації про виготовлення понаднормових бюлетенів на Харківському поліграфкомбінаті "Фоліо Плюс" на місце події прибули керівники як міського, так і обласного управлінь УВС, слідчо-оперативна група разом з працівниками прокуратури та 20 працівників патрульно-постової служби для забезпечення охорони громадського порядку.

У ході слідчо-оперативних дій було встановлено, що комбінат повинен надрукувати 4,5 млн. бюлетенів, 2 млн. бланків уже вироблено, з них 720 тис. на день події ще не було відвантажено. У той же час було виявлено 12 тис. 700 бюлетенів.

Директор підприємства "Фоліо-плюс" пояснив, що ця кількість тиражу є "пробною" для того, щоб під час подальшого друку встановився належний рівень якості друку. Ці бюлетені помічені і в подальшому будуть знищені.

Як зазначили у МВС, під час огляду усі бюлетені були перераховані, знесені в окрему кімнату та опечатані. Як твердять у міліції, вчора 750 тисяч бюлетенів було відвантажено з комбінату, а завтра вилучені оскаржених 12 тис. 700 бюлетенів так званого "розгонного" тиражу у присутності правоохоронних органів, представників виборчих комісій та різних політичних сил будуть знищені.

Версія видавництва Майдан

Директор ТОВ "Майдан" Олександр Стожук повідомив, що станом на 21 жовтня обласній виборчій комісії було передано близько 1,8 млн. бюлетенів.

Він відкинув можливість додаткового друкування бюлетенів, пояснюючи це точним розрахунком необхідної кількості паперу:

"Ми замовляли на 5, ну на 6 аркушів більше, для технічних потреб. Не може бути з 5 аркушів 10 тисяч зайвих бюлетенів".

У суботу, 23 жовтня, народні депутати від БЮТ Володимир Філенко та Олександр Логвиненко викликали слідчо-оперативну групу до харківського видавництва "Фоліо-плюс", де було виявлено друкування неврахованих бюлетенів для голосування на виборах місцевих рад у Харківській області.

Директор типографії Дмитро Балан повідомив народним депутатам, що видавництво "Фоліо-плюс" уклало договір на оренду друкарського устаткування з іншим підприємством – "Майдан", яке й займається друкуванням бюлетенів до виборів. Водночас надати документи, які б підтверджували повноваження "Майдану" і "Фоліо-плюс" друкувати документи суворої звітності до виборів, Дмитро Балан не зміг через їх відсутність у друкарні.

Голова Харківської обласної виборчої комісії Олександр Русанов заявив про намагання представників "Батьківщини" зірвати засідання Харківської обласної виборчої комісії.

У свою чергу, прес-служба Харківської обласної організації Партії регіонів звинуватила представників "Батьківщини" в намірах зірвати виборчий процес на Харківщині.

Новини на цю ж тему