18 нових кораблів для ЧФ у Криму

Російський Чорноморський Флот
Image caption Чорноморський Флот Росії хоче оновити плавбазу

Росія планує модернізувати свій Чорноморський флот 18 новими кораблями в найближчі 10 років.

У командуванні російського флоту, яке цитує агентство Інтерфакс, твердять, що оновлення флоту стало можливим завдяки угоді про подовження оренди бази Чорноморського флоту в Криму.

У квітні президенти України і Росії підписали так звані "харківські угоди", які передбачають продовження базування Чорноморського флоту в Криму до 2042 року в обмін на зменшення ціни на російський газ на 30%. Оглядачі сприйняли підписання тих угод і їхню ратифікацію українським парламентом як ознаку переорієнтації зовнішньої політики України і її повернення під геополітичний вплив Москви.

Згідно з повідомленнями, серед нової плавбази Чорноморського флоту Росії передбачено шість нових фрегатів і шість нових дизельних підводних човнів.

Минулого тижня в межах засідання міністрів оборони країн СНД у Криму російський міністр Анатолій Сєрдюков підписав з українським міністром Михайлом Єжелем протокол, яким Росія зобов'язується інформувати Україну про чисельність особового складу та озброєнь Чорноморського флоту.

Раніше російський міністр повідомив, що Росія й Україна планують підписати угоду про заміну застарілого обладнання і техніки Чорноморського флоту Росії на нове. Читати репортаж кореспондента Бі-Бі-Сі в Криму.

Джерело Інтерфаксу в російському флоті повідомляє також про плани замінити сучасними Су-24М застарілі бомбардувальники на озброєнні ЧФ.

Україна має надати офіційну згоду на модернізацію обладнання і кораблів Чорноморського флоту Росії, що базується на українській території.

На думку оглядачів, це питання порушуватиметься під час візиту прем'єр-міністра Росії Владіміра Путіна до Києва 27 жовтня. На цей день заплановано засідання міжурядової українсько-російської комісії, яка має обговорити нову формулу нарахування ціни за російський газ для України.

Новини на цю ж тему