8 партій створили комітет "Стоп фальсифікації!"

Image caption Фото УНІАН

8 партій домовилися разом протестувати проти фальсифікації виборів, створивши комітет "Стоп фальсифікації!".

Як повідомляє офіційний сайт партії "За Україну!", заяву комітету підписали уповноважені представники партій "Батьківщина", "Громадянська позиція", "За Україну!", Партія захисників Вітчизни, "Реформи і порядок", "Свобода", Українська Народна партія та "Українська платформа":

"Кампанія з виборів до місцевих рад, що триває в Україні, засвідчила, що влада створює серйозні перешкоди на шляху вільного волевиявлення громадян. Не маючи можливості чесно перемогти на виборах, влада взяла курс на тотальну фальсифікацію волевиявлення громадян".

Головними інструментами фальсифікації за словами партійців обрано проведення голосування, підрахунку голосів і складення протоколів дільничних комісій без представників опозиції.

"А також примітивне усунення конкурентів шляхом їх зняття з реєстрації чи скасування їхньої перемоги на виборах під будь-яким приводом".

Головними завданнями комітету будуть моніторинг виборчого процесу, збирання й систематизація інформації про виборчі махінації й фальсифікації, що застосовуються владою по всій країні.

Крім того, комітет буде займатися донесенням інформації про ці фальсифікації до української та міжнародної спільноти.

Партії також домовилися координувати дії у день голосування з метою забезпечення чесного підрахунку голосів та проводити "спільні дії, у тому числі акції протесту, для захисту волевиявлення виборців".

З подібною заявою про фальсифікації на виборах сьогодні виступила Юлія Тимошенко.

Європа в очікуванні

Image caption Стефан Фюле прагне співпраці ЄС з Україною

Європейський Союз готовий до компромісів з Україною з усіх питань, крім порушення демократичних свобод.

Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефан Фюлє.

Він зазначив, що в ході дискусії в понеділок під час засідання Ради закордонних справ ЄС міністри країн-членів висловилися за те, щоб наступний саміт ЄС-Україна, який відбудеться 22 листопада, пройшов успішно:

"На саміті будуть порушені всі важливі питання, такі як лібералізація візового режиму, угода про асоціацію, створення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, а також підтримка реформ".

"Також буде розмова про те, що обговорювалося на минулому тижні в Європейському парламенті", - додав він.

20 жовтня Європарламент обговорив ситуацію в Україні. Під час цього обговорення багато депутатів висловили стурбованість у зв'язку з повідомленнями про згортання демократії в Україні, обмеження фундаментальних прав і, зокрема прав на свободу слова, свободу ЗМІ і свободу зборів.

Фюле зазначив, що демократія "це питання, по якому ми не є гнучкими, і за яким не може бути компромісів".

Комісар також у черговий раз підкреслив, що ЄС зацікавлений в успішному саміті з Україною і в подальшому розвитку двосторонніх відносин.

Новини на цю ж тему