У піратів відібрали захоплене судно

Пірат в очікуванні вдалого моменту

Команди рятувальників за допомогою військового корабля, літака та вертольота звільнили німецьке вантажне судно, яке утримували сомалійські пірати неподалік узбережжя Східної Африки. Самі пірати втекли.

На борту Beluga Fortune були 16 членів екіпажу, які, як твердять представники компанії-власника судна Beluga-Reederei, залишились неушкодженими.

Судно пірати захопили у неділю вранці за 1900 кілометрів на схід від кенійського порту Момбаса.

Німецькі військові та міжнародна антипіратська місія "Операція Аталанта" допомогли звільнити судно, і тепер, як і заплановано, Beluga Fortune прямує до Південної Африки, свого пункту призначення.

Німецький міністр закордонних справ Гвідо Вестервелле сказав, що відчув полегшення після такої позитивної новини.

Директор компанії-власника Нілс Столберг сказав, що однією з причин, чому судно вдалось успішно звільнити, є те, що членів екіпажу впродовж років регулярно тренують, як поводитись у надзвичайних ситуаціях на випадок захоплень.

"Вони надіслали сигнал тривоги, забарикадувались у спеціальному відсіку, перекрили постачання пального і зв'язались із військовими. Саме тому піратам так і не вдалось перебрати контроль над судном і почати вимагати викуп", - сказав пан Столберг.

Раніше повідомляли, що серед членів екіпажу були й українці, хоча ця інформація так і не підтвердилась.

MV York

У суботу сомалійські пірати захопили танкер MV York з вантажем скрапленого газу.

Екіпаж танкера складався з 17 осіб - капітана з Німеччини, двох українців і 14 філіппінців.

Згідно з даними ЄС, на даний момент сомалійські пірати утримують 19 суден із 428 заручниками на борту.

Українські моряки доволі часто потрапляють до рук сомалійських піратів, для яких піратство є одним із способів заробити гроші у країні, де немає централізованої влади і де не вщухає збройний конфлікт.

Однією з найгучніших історій стало захоплення українського судна "Фаїна" під прапором Белізу з 33 танками та зброєю на борту. Тоді 17 українських громадян провели у полоні понад 4 місяці.