Дітям президента Януковича дали землі

Сесія Донецької міської ради затвердила ціну земельних ділянок, які будуть продані двом мешканцям обласного центру - Олександру та Віктору Януковичам, синам чинного президента України. Дві ділянки загальною площею до 9 га оцінили в 1,3 мільйона гривень.

Image caption Ленін, чий пам‘ятник прикрашає центр Донецька, заповідав не продавати землю

Земельними питаннями родини Януковичів міські депутати переймалися упродовж двох місяців.

Сам дозвіл викупити землю міська рада надала дітям президента місяць тому на попередній сесії. Із депутатського рішення випливає, що земельна ділянка, призначена Олександру Януковичу, використовуватиметься "для експлуатації існуючої адміністративної будівлі та спортивного комплексу".

Ділянка ж Віктора Януковича-молодшого – "для експлуатації існуючої адміністративної будівлі та господарського блоку".

В обох випадках адреса одна – вулиця Райніса в Будьоннівському районі Донецька. Саме на цій вулиці розташована будівля, де мешкав до переїзду до Києва президент України. Нині тут живе перша леді держави Людмила Янукович. Поруч - будинок старшого сина Олександра та молодшого Віктора.

Як писало інтернет-видання Остров, незважаючи на те, що формально три будинки мають різні адреси, ділянки огороджені одним парканом та об‘єднані в одну територію. На цій площі, за даними газети, розташовані спорткомплекс, господарський блок, будиночок охорони, гостьовий зруб, альтанка та голуб‘ятня – щоправда, без голубів.

Image caption Президент із синами Олександром та Віктором

Старший син Януковича Олександр після рішення сесії міськради розширить свої володіння більш ніж на 7 тисяч квадратних метрів, що обійдеться йому в суму понад один мільйон гривень. Олександр, стоматолог за освітою, нині має власний бізнес та мешкає разом із дружиною і двома дітьми в Донецьку.

Віктор Янукович-молодший, депутат парламенту від Партії регіонів, зареєстрований у Києві, додасть до донецького будинку трохи більше ніж півтори тисячі квадратних метрів і заплатить за це майже 250 тисяч гривень.

Таким чином, діти президента придбають землю в обласному центрі за ціною від 146 до 151 гривні за квадратний метр.

Місцеві видання дискутують, чи не продешевила міська рада, продавши ділянки за такі гроші. Кореспондент донецького випуску газети "Сегодня" із посиланням на ріелторів відзначає, що це – справедлива ціна за таку землю в названому районі.

У свою чергу, газета "Дзеркало тижня" написала, що одна з донецьких агенцій із нерухомості за аналогічну ділянку неподалік від донецького будинку президента зажадала по 480 гривень за квадратний метр, тобто втричі більше, ніж міська рада візьме із синів президента.