Вчені вірять, що можуть 'вбити' поліомієліт

Вакцина від поліомієліту
Image caption Вакцина від поліомієліту

Вчені кажуть, що цілковита перемога над поліомієлітом, однією з найстрашніших дитячих хвороб двадцятого століття, може статися вже незабаром.

Нова вакцина, яку нещодавно випробували у Нігерії та Індії, двох країнах з чотирьох у світі, де ця хвороба все ще є ендемічною, призвела до зменшення випадків недуги на майже дев'яносто п'ять відсотків.

Дослідження, опубліковане на сайті медичного журналу The Lancet, демонструє, що нова вакцина є значно ефективнішою у захисті дітей від поліомієліту, ніж нинішні популярні вакцини. Науковці, які працювали над вакциною, твердять, що нова вакцина могла б, нарешті, викорінити хворобу назавжди.

Програми масової вакцинації призвели до зменшення кількості країн, де ця хвороба є ендемічною, зі 125 в 1988 році до чотирьох в 2005 році. Цей успіх пов'язаний з ефективністю пероральних вакцин проти поліомієліту. Поліомієліт викликають 3 типи поліовірусу: тип 1, тип 2 або тип 3. Вакцини вражали або всі три типи, або тільки один із них. Ця нова вакцина впливає тільки на два типи вірусів.

У дослідженні, проведеному на понад 800 дітях в Індії, нова вакцина була майже на 30 відсотків більш ефективною, ніж найчастіше використовувані вакцини на даний момент. Від часу початку цих випробувань, вакцину використовували в імунізаційних програмах в Афганістані, Індії та Нігерії.

В Індії кількість випадків зменшилась на 90 відсотків, а в Нігерії аж на 95 відсотків.

Дослідники кажуть, що це вплив нової вакцини та ефективних імунізаційних програм.

Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Брюс Ейлворд сказав Бі-Бі-Сі, що нова вакцина може нарешті позбавити світ поліомієліту.

"Цього року ми змогли досягти значного зменшення кількості нових випадків хвороби у двох важливих країнах. У Нігерії торік було більше чотирьохсот випадків поліомієліту, цьогоріч - не більше дев'яти. Наша найголовніша мета - це світ, в якому жодна дитина більше не буде паралізована цією недугою".