Напади, обстріли і підпали - вибори вже близько

Із наближенням дати місцевих виборів в Україні наростають пристрасті довкола цієї події. За чотири дні до голосування в Харкові напали на кандидата, у Львові намагалися підпалити агітаційний намет, а в Івано-Франківську зібрали позачергове засідання облради.

Image caption Символіка ООН в якості реклами Партії Регіонів?

Міліція напоготові

У Міністерстві внутрішніх справ у середу повідомили, що загалом до них надійшло понад 700 звернень з приводу порушення виборчого законодавства. За словами заступника міністра внутрішніх справ Василя Фаринника, найбільш поширене порушення – хуліганство. Наразі міліція порушила 26 кримінальних справ.

Також в міліції не виключають, що в день проведення виборів можуть статися провокації, тож правоохоронців вже привели до стану посиленої готовності.

Також міліція вже охороняє 662 територіальні виборчі дільниці, куди прибули бюлетені для голосування, та ще понад три сотні поліграфічних підприємств, які їх друкують. Цю заяву правоохоронці зробили на тлі повідомлень про велику кількість надлишкових бюлетенів у кількох областях.

Юлія Тимошенко, зокрема, заявила про такі факти на Хмельниччині та Івано-Франківщині. Вона також пообіцяла, що через її політична сила – партія "Батьківщина" - може не визнати результати виборів через фальсифікації.

Франківські депутати вимагають правосуддя

Раніше представники найбільших політичних партій у Івано-Франківську повідомили, що виявили майже 200 тисяч надлишкових бюлетенів.

З цього приводу тамтешня облрада зібрала позачергове засідання і звернулася до керівництва держави, правоохоронних органів, Центрвиборчкому та міжнародних спостерігачів із закликом дати належну оцінку особам, що причетні до порушення виборчого законодавства.

Прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що кількість скарг на порушення під час виборчої кампанії не вплине на хід голосування. Він наголосив, що вибори не будуть зірвані.

Пан Азаров сказав, що більшість скарг опозиції є "інформаційними нісенітницями, які луснули, як мильна бульбашка".

В Харкові та Херсоні - напади

Правоохоронці Харківщини повідомили, що на одного з кандидатів на крісло міського голови Харкова напали двоє невідомих. Постраждалий – Ілля Тимохін від партії "Нова сила" - розповів міліції, що ввечері на вулиці невідомі пирснули йому в обличчя із газового балончика і вдарили по голові.

А в Херсоні невідомі обстріляли офіс кандидата на посаду міського голови від "Союзу лівих сил" Владлена Гіріна під час його прес-конференції. Через постріли всі присутні попадали на підлогу, троє людей, в тому числі сам Владлен Гірін, були травмовані.

У Львові агітнамет Партії Регіонів намагалися підпалити, хулігана оштрафували на 85 гривень.

Порушення не системні?

Президент Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський розповів Бі-Бі-Сі, що всі ці жорсткі сутички відбуваються, тому що триває запекла боротьба за владний ресурс. Але нічого надзвичайного в цих подіях експерт не бачить:

"Звичайно, це не нормально загалом, але для України, яка вчиться бути демократичною країною, масштаби цих явищ не є тотальними. Це лише певні виключення, епізоди. Треба мати на увазі, що одночасно проводять 20 тисяч виборів, понад 10 тисяч мерів обирають. Звичайно, прикро, що мають місце різні епізоди, Але я не думаю, що варто говорити про це, як про певну систему".

Партія регіонів на тлі символіки ООН

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко повідомив, що у Черкаській області на своїх агітаційних щитах Партія регіонів використовує символіку Організації Об’єднаних Націй.

"Останньою знахідкою є розміщення на офіційному логотипі Організації Об’єднаних Націй партійної реклами із закликом голосувати за Партію регіонів (№1) та слоганом: "Партія, яка будує", - заявив пан Томенко і пообіцяв поінформувати ООН про цей факт.

В організації розповіли Бі-Бі-Сі, що представництво ООН в Україні вже поінформували про зображення їх емблеми в якості елемента іміджу в ході передвиборчої кампанії однієї з політичних партій:

"Представництво ООН шкодує про це невдале використання емблеми ООН без відповідного узгодження. Ми були проінформовані, що плакати, на яких зображена емблема ООН, будуть зняті з рекламних площин найближчим часом. Організація Об'єднаних Націй є нейтральною організацією, у якої немає будь-яких політичних уподобань", - відповів Бі-Бі-Сі координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам.