В Індонезії все більше жертв цунамі

Наслідки цунамі - зйомки з повітря
Image caption Наслідки цунамі - зйомки з повітря

В Індонезії кількість загиблих унаслідок цунамі, що вразив острови Ментавай на початку тижня, перевищила 311, а за деякими повідомленнями, зросла до 343.

Цю цифру урядовці оприлюднили в той час, як перші зйомки островів з повітря показали ступінь руйнацій. Ще З38 людей зараховують до зниклих безвісти.

Цунамі було спричинене землетрусом силою 7,7 бала, що стався два дні тому на морському шельфі західніше від Суматри. Хвиля заввишки 3 метри змила цілі поселення.

Рятувальники вже прибули до 13 селищ, які постраждали внаслідок цунамі, але ще 11 поселень надто віддалені, і допомога туди ще не дісталася.

Президент Індонезії Сусіло Бамбанґ Юдхойоно, який перервав візит на саміт АСЕАН у В'єтнамі, прибув до порту Падан на Суматрі, звідки почав подорож на відділені і важкодоступні Ментавайські острови.

В інтерв'ю Індонезійській службі Бі-Бі-Сі представник місцевої влади сказав, що через штормове море і велику відстань рятувальники і вантажі з допомогою досі не досягли частини вражених районів, а через поганий зв'язок немає повідомлень із найбільш віддалених островів.

Перші фото з зони лиха, зроблені камерами мобільних телефонів, показують, як на місцях, де колись стояли будинки, рятувальники витягають з-під завалів трупи. Згодом віце-президент Індонезії надіслав на острови вертольоти для повітряної зйомки, яка показала ступінь руйнацій.

Місцеві мешканці не отримали попередження про близькість хвилі цунамі, бо система попередження, встановлена після спустошливого цунамі 2004 року, вийшла з ладу.

Як сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Рідван Джамалуддін з індонезійського урядового агентства технологій, два буйки із системи попередження про цунамі біля островів Ментавай були пошкоджені вандалами.

Але експерти кажуть, що навіть якби система попередження спрацювала, це не допомогло б мешканцям островів.