В Румунії розслідують надання Євро-2012

Мішель Платіні і Мірча Санду
Image caption Мішель Платіні і Мірча Санду

У Румунії урядовий підрозділ боротьби з корупцією почав розслідування за звинуваченнями колишнього представника футбольної федерації Кіпру Спіроса Марангоса в тому, що Україна і Польща вибороли право приймати Чемпіонат Європи 2012 шляхом підкупу чотирьох членів виконкому УЄФА.

У заяві з Бухареста не сказано, проти кого ведеться розслідування, але єдиний представник Румунії у виконавчому комітеті УЄФА - голова Федерації футболу тієї країни Мірча Санду.

Сам пан Санду в телеінтерв'ю категорично відкинув твердження румунських ЗМІ про його нібито причетність до корупційних дій: "Немає доказів того, що якісь представники УЄФА брали хабарі. Мене не можна звинувачувати, бо немає ні доказів, ні підстав."

Водночас урядова антикорупційна агенція в заяві не називає прізвищ, але стверджує наступне: "Антикорупційні слідчі ведуть розслідування тверджень про ймовірну корупцію, яка спонукала певних членів виконавчого комітету УЄФА підтримати заявку цих двох країн".

58-річний Мірча Санду очолює федерацію футболу Румунії з 1990 року, а до виконкому УЄФА він увійшов в січні 2007 - за лічені місяці до того, як 18 квітня 2007 спільна заявка України і Польщі на проведення Євро-2012 перемогла, як вважали на той час, фаворитів Італію. Україно-польську заявку підтримали 8 з 12 членів виконкому УЄФА.

Марангос хоче суду

Також у п'ятницю Спірос Марангос, колишній скарбник футбольної асоціації Кіпру, висловив готовність передати представникам кіпрської влади всі документи, які слугують, за його словами, доказами корупційності рішення УЄФА присудити Євро-2012 Україні та Польщі.

Image caption Спірос Марангос на прес-конференції 29 жовтня

Напередодні УЄФА оголосила про наміри притягти пана Марангоса до суду за наклеп, бо він не надав організації жодних доказів своїх звинувачень до виділеного йому крайнього терміну, 27 жовтня.

На прес-конференції в Нікосії Спірос Марангос сказав, що хоче, аби судовий процес над ним проходив на Кіпрі: "Ми на території ЄС. Наш суд - європейський. Нехай вони сюди приїдуть позиватися."

У четвер футбольна асоціація Кіпру дистанціювалася від свого колишнього представника і заявила, що відколи його не обрали до складу асоціації три роки тому, Спірос Марангос висловлював подібні звинувачення і на адресу своїх колег.

Українські урядовці назвали заяви пана Марангоса нісенітницею, не вартою коментарів. Його звинувачення в підкупі членів виконкому УЄФА надрукувала минулого тижня німецька газета Zueddeutche Zeitung.

Новини на цю ж тему