ЄНП: ''В Україні справедливі вибори неможливі''

жінка дивиться на списки кандидатів у депутати
Image caption Виборча кампанія проходила на тлі звинувачень у порушеннях

Напередодні місцевих виборів в Україні 31 жовтня координатор Європейської народної партії в Європарламенті Елмар Брок оприлюднив заяву ЄНП, яка є союзником партії, яку очолює Юлія Тимошенко, в якій мовиться, що в Україні "неможливо провести вільні й справедливі вибори, які відповідали б європейським стандартам".

Image caption Євродепутат: антидемократичні дії влади продовжуються

"Я глибоко стурбований подальшим погіршенням внутрішньої ситуації в Україні, особливо у світлі місцевих виборів 31 жовтня. Попри чітке послання ЄНП президенту Януковичу й уряду України, антидемократичні дії продовжуються і вже стали систематичними. Державна влада не спромоглася виправити закони, які мають серйозні проблеми, й не вдалася до термінових заходів, потрібних задля досягнення прозорості й довіри виборців", - йдеться у заяві Елмара Брока.

"У результаті увесь виборчий процес позначений масою фактів переслідувань громадських активістів та залякувань кандидатів від опозиції, тиском на засоби інформації, подальшими зловживаннями владою та іншими маніпуляціями".

Серед найбільших проблем у заяві ЄНП називають "незбалансований склад виборчих комісій", "чітке домінування партії влади", створення партій-клонів та відмову у реєстрації партії "Батьківщина" у низці регіонів, зокрема у Києві та Львові.

Тим часом виконавчий директор місії міжнародних спостерігачів від СНД Марина Кочеткова заявила, що виборчі комісії в Україні готові до проведення виборів.

За виборами в Україні спостерігають понад 2 тисячі спостерігачів: майже 500 міжнародних офіційних спостерігачів і понад 1900 спостерігачів від громадських організацій.

Серед міжнародних організацій - представники Українського конгресового комітету Америки, Ради Європи, ОБСЄ, Європарламенту та міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД.

Представники владних структур твердять, що результати місцевих виборів не будуть визнані міжнародними спостерігачами недійсними, посилаючись на відсутність подібної практики.

Голова Партії регіонів прем’єр Микола Азаров, промовляючи на форумі партії "Будуємо нову країну!", на якому у п’ятницю представляли кандидатів у депутати від ПР з усіх регіонів України, закликав членів ПР "не дати жодного приводу для оскарження результатів місцевих виборів".

Підготовка до місцевих виборів 31 жовтня відбувалася на тлі обопільних звинувачень партії влади і опозиції у порушенні закону про вибори.

Опозиція твердила про численні порушення, серед яких друкування зайвих бюлетенів, арешти, затримання та залякування кандидатів, а також підкуп виборців та використання чиновниками владних повноважень для впливу на результати виборів.