''День тиші'' перед місцевими виборами

Підготовка до виборів у Донецьку
Image caption Місцеві вибори - перше випробування для Партії регіонів після перемоги Віктора Януковича

В Україні - "день тиші" перед голосуванням на місцевих виборах у неділю. За день до голосування заборонені будь-які види передвиборчої агітації.

У неділю виборці прийдуть до більш як 30 тисяч виборчих дільниць для участі у голосуванні – вперше після президентських перегонів на початку року, на яких мінімальну перемогу здобув Віктор Янукович. Вибори також вперше відбуваються за новим виборчим законом.

Читати: Виявлені порушення у переддень виборів

Підготовка до місцевих виборів 31 жовтня відбувалася на тлі обопільних звинувачень партії влади і опозиції у порушенні закону про вибори.

Опозиція твердила про численні порушення, серед яких друкування зайвих бюлетенів, арешти, затримання та залякування кандидатів, а також підкуп виборців та використання чиновниками владних повноважень для впливу на результати виборів.

Голова Партії регіонів прем’єр Микола Азаров, промовляючи на форумі партії "Будуємо нову країну!", на якому у п’ятницю представляли кандидатів у депутати від ПР з усіх регіонів України, закликав членів ПР "не дати жодного приводу для оскарження результатів місцевих виборів".

Долучайтеся до Форуму Бі-Бі-Сі

У Європі - "пильна увага"

Представники владних структур твердять, що результати місцевих виборів не будуть визнані міжнародними спостерігачами недійсними, посилаючись на відсутність подібної практики.

За виборами в Україні спостерігають понад 2 тисячі спостерігачів: майже 500 міжнародних офіційних спостерігачів і понад 1900 спостерігачів від громадських організацій.

Серед міжнародних організацій - представники Українського конгресового комітету Америки, Ради Європи, ОБСЄ, Європарламенту та міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД.

Напередодні Координатор Європейської народної партії в Європарламенті Елмар Брок оприлюднив заяву ЄНП, яка є союзником партії, яку очолює Юлія Тимошенко, в якій мовиться, що в Україні "неможливо провести вільні й справедливі вибори, які відповідали б європейським стандартам". Подробиці тут

Представник місії міжнародних спостерігачів CIS-EMO, екс-прем'єр міністр Словаччини Ян Чарногурський сказав, що "наявність міжнародних спостерігачів на регіональних виборах в Україні свідчить, що у Європі до вашої країни зберігається дуже пильна увага. Я не пам'ятаю, щоб міжнародні спостерігачі приїжджали на вибори в якісь інші країни Європи".

Виконавчий директор місії міжнародних спостерігачів від СНД Марина Кочеткова заявила, що виборчі комісії в Україні готові до проведення виборів.

Раніше міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що міжнародним спостерігачам забезпечили "відкритий режим роботи".

Місцеві вибори мають показати, чи вдасться найбільшій у парламенті Партії регіонів зміцнити свої позиції і взяти під контроль органи місцевої влади у західних та центральних областях країни, де за Віктора Януковича на президентських виборах голосувала меншість електорату.

Оглядачі також зауважують на підвищеному інтересі політиків до контролю за місцевими органами влади, бо ті опікуються земельними питаннями, включно з орендою і продажем.

Новини на цю ж тему