Вибори 2010 -- бюлетенів більше ніж людей

Вибори
Image caption Виборці читають список кандидатів в депутати на виборчій дільниці №34, у Броварах.

Місцеві вибори в Україні супроводжуються заявами про можливе фальшування їхніх результатів. Зокрема, з різних регіонів надходять повідомлення про надлишок бюлетенів.

Волинь

Про понад 100 тисяч зайвих бюлетенів у Волинській області заявила партія "За Україну!!".

"Ми отримали інформацію, що для організації фальсифікацій додатково надруковано лишні бюлетені. За нашою інформацією, їх близько 113 тисяч, і всі вони пропорційно доставлені по виборчих дільницях області", - сказав голова Волинської обласної організації партії, кандидат в депутати до облради Ігор Гузь.

Херсонщина

Комітет виборців повідомив, що у Херсонську обласну психлікарню та протитуберкульозний диспансер завезли у кілька разів більше бюлетенів, аніж там знаходиться пацієнтів.

За даними спостерігачів, в тубдиспансер, в якому перебувають 90 виборців, привезли більше 4 тисяч бюлетенів замість необхідних 700. У психіатричній лікарні на 355 чоловік завезли більше 6,5 тисяч бюлетенів замість 3 тисяч.

Крім того, один із депутатів БЮТ заявив про те, що на Херсонщині ще напередодні виборів вони знайшли електронні протоколи, які, за його словами, свідчать нібито про наміри Партії регіонів встановити результати виборів наперед. "Отримані матеріали свідчать, що результати виборів вже розбиті по дільницях і містять всі дані, необхідні для оформлення остаточного протоколу, включаючи навіть кількість недійсних та невикористаних бюлетенів. Прораховано навіть кількість мандатів для кожної партії", - йдеться у зверненні депутата Юрія Одарченка до генпрокурора та голови ЦВК.

Луганщина

На Луганщині у місті Стаханів виявили близько шести тисяч зайвих бюлетенів. За повідомленнями спостерігачів організації "Опора", надлишковий тираж бюлетенів власник типографії, де їх друкували, назвав помилкою. При цьому чоловік відмовлявся знищити бюлетені, аж поки не прийшла міліція.

Черкащина

Тим часом про брак бюлетенів у Черкасах повідомив обласний штаб Партії регіонів. Там стверджують, що їх не вистачає на виборчій дільниці в Черкаській обласній лікарні, а у пологовому будинку та госпіталі ветеранів війни бюлетенеів нібито взагалі немає.

Крим та Донецьк

Про порушення виборчого процесу в Криму заявляє компартія. За даними їхнього штабу у деяких районах у день виборів триває агітація за Партію регіонів.

Крім того, як стверджують комуністи, на деяких виборчих дільницях представники Партії регіонів вказуть людям напроти яких прізвищ ставити галочку.

Про схожі порушення у Донецьку заявляє партія "Єдиний центр". За їхніми словами, представники Партії регіонів подекуди замість співробітників виборчих комісій видають бюлетені, а також вказують виборцям, як голосувати.

Image caption Білоцерківська міська виборча комісія знаходиться в приміщенні міської організації Партії регіонів.

Фальшива "Батьківщина"

Представники опозиційної партії Батьківщина заявляють, що на Львіщині та Київщині, де вони відмовилися брати участь у виборах, у списках кандидатів все ще значаться імена без необхідної позначки "вибув".

У прес-службі партії на Львівщині повідомили, що львівський міськвиборчком не зняв з реєстрації фальшиві списки "Батьківщини" до міськради, незважаючи на рішення суду.

"Міськвиборчком, не виконуючи судових рішень, вводить в оману виборців Львова, які можуть віддати свій голос за представників неіснуючої організації, яка ліквідована, і про це є всі роз'яснення юстиції", - сказав керівник фракції БЮТ у Львівській міськраді Юрій Гудима.

Тому Батьківщина вимагає, аби у зв"язку з цим вибори до Львівської міської ради були визнані недійсними.

Що каже влада

Тим часом влада відкидає будь-які звинувачення у фальсифікації виборів. Заступник голови президентської адміністрації Ганна Герман заявила, що за спроби тиску на виборців чи фальсифікацій винні у них будуть нести відповідальність, у тому числі й кримінальну.

"Сподіваюся, рішучість, із якою влада діє стосовно тих, хто зважився зловживати службовим становищем, ні в кого не залишить сумніву у послідовності її дій і після виборів 31 жовтня", - йдеться у "Листі на захист демократії" Ганни Герман, опублікованого у "Дзеркалі тижня".

Про те, що вибори будуть чесними, а влада не втручатиметься у виборчий процес, у суботу напередодні виборів заявив також президент Віктор Янукович у своєму телезверненні.

Однак опозиція звинуватила президента у порушенні виборчого законодавства, згідно з яким агітація напередодні виборів заборонена.

Один із керівників партії "Батьківщина" Микола Томенко почув у виступі Віктора Януковича заклик голосувати за Партію регіонів.

"Президент закликав усіх громадян брати участь у "будівництві нової країни", що є гаслом Партії регіонів під час усієї виборчої кампанії", - сказав Микола Томенко.

Новини на цю ж тему