Проміжні вибори - випробування для Обами

Сполучені Штати перед виборами
Image caption Прихильники Обами слухають звернення президента перед виборами.

У Сполучених Штатах республіканці і демократи докладають останніх передвиборчих зусиль у своїх кампаніях перед проміжними виборами 2 листопада.

Згідно з останніми опитуваннями громадськості, республіканці можуть легко отримати контроль у Палаті представників, однак у Сенаті їм це буде зробити важче.

Їхню кампанію оживив рух Чаювання - консервативний політичний рух, який активно розвивався впродовж останнього року не в останню чергу завдяки слабкій економіці США та високому безробіттю.

В останні вихідні перед тим, як Америка викаже своє ставлення до президентства Барака Обами, демократи й республіканці щосили намагаються заручитися якомога більшою підтримкою електорату.

Важка справа

На тлі економічних негараздів це завдання - не з легких.

На тлі посилення позицій республіканців та прихильного до них руху Чаювання демократи відчувають дедалі більше напруження.

Звертаючися до виборців у своєму рідному Чікаго, Барак Обама закликав не припиняти кампанію, розпочату два роки тому.

"Мені потрібно, щоб ви стукали у двері. Мені потрібно, щоб ви говорили із сусідами. Мені потрібно, щоби ви вийшли і проголосували на цих виборах. Якщо ви це зробите, якщо ви захочете постаратися, ми не лише виграємо ці вибори, ми відновимо нашу економіку, ми відновимо середній клас, ми повернемо американську мрію ще одному поколінню і багатьом наступним поколінням".

Критикуючи урядові витрати і високе безробіття, республіканці переконують, що американська мрія - під загрозою.

Промовляючи до виборців у Лас-Вегасі, сенатор і колишній кандидат у президенти Джон МакКейн заявив, що партії потрібно відновити контроль і в Палаті представників, і в Сенаті.

"Ці вибори змінять Америку. За ними стежить світ. Друзі, 51-ші вибори дадуть республіканцям більшість у Сенаті США просто звідси, зі штату Невада".

Якщо говорити про епіцентр боротьби, то ним можна було б назвати штат Невада, де за своє політичне життя бореться лідер більшості в Сенаті і близький союзник Обами Геррі Рейд.

Його місцю загрожує кандидатка від республіканців Шерон Енгл.

Її називають крайньо-правою улюбленкою у русі Чаювання.

Шерон Енгл належить до нової хвилі політичного консервативного менталітету, яка захопила Америку в останній передвиборчий рік - проти центрального уряду, проти політиків у Вашингтоні і проти великих податків.

Image caption Рух Чаювання в останній рік організовував гучні протести.

Через три дні демократи знатимуть розміри збитків.

І якщо республіканці і справді отримають більшість у Палаті представників і Сенаті, Обама матиме на кого перекласти провину за свої прорахунки, кажуть американські політичні коментатори.

Новини на цю ж тему