Алкоголь шкодить більше за героїн

Медичний журнал Lancet публікує результати дослідження, в якому 20 наркотичних субстанцій розкладено за спеціальною 16 градусною шкалою щодо шкоди, якої вони завдають споживачам та суспільству.

Тютюн та кокаїн, як стверджують автори роботи, мають однаково шкідливі властивості. А от екстазі та ЛСД визначено такими, що завдають найменшої шкоди.

У шкалі, зокрема, бали за шкоду, яка завдається психічному та фізичному здоров'ю споживача, за швидкість звикання, наркозалежну злочинність та затрати чи шкоду економіці та суспільству.

Найшкідливішими для здоров'я споживачів визначено героїн, крек (кристалізовану форму кокаїну для куріння) та метиламфетамін.

Найбільш небезпечні для суспільства - алкоголь, героїн та кокаїн.

При додаванні балів обох видів шкоди найшкідливішим виявився алкоголь.

На другому місці героїн, на третьому – крек.

Не все так однозначно

Результати дослідження суперечать давно встановленій урядовій системі класифікації наркотиків.

Вчені наполягають, що їхня система, яка базується на спільній думці експертів, дає точне визначення.

"Наші висновки підтверджують колишні дослідження, проведені у Британії та Нідерландах. Вони підтверджують, що сучасні системи класифікації мають мало спільного із тією шкодою, якої завдають різні типи наркотиків", – ідеться у статті.

Професор Девід Натт, один зі співавторів дослідження, у минулому обіймав посаду провідного радника з питань наркотиків у лейбористському уряді.

Нині він вивчає проблему наркотиків без "політичних упереджень" у Незалежному науковому комітеті із питань наркотиків.

Професор Натт в інтерв'ю Бі-Бі-Сі пояснює коротко: "Алкоголь найшкідливіший через масове споживання".

Image caption Сигарета здоров"я не додає, але чи небезпечніша вона за ЛСД?

Агресивна боротьба: кого і з чим?

Для вироблення стратегії охорони і збереження громадського здоров' не просто важлива, а необхідна "агресивна" боротьба зі споживанням алкоголю.

"Крек викликає більшу залежність, ніж алкоголь. Але алкоголь споживають мільйони людей і їм він необхідний щодня. Для того, щоб його дістати, люди можуть піти на багато що", - каже пан професор.

Вчений наголошує на важливості розмежування шкоди споживачам і шкоди суспільству.

Критики кажуть про недостатню ґрунтовність проведених досліджень.

Image caption Героїнова залежність - одна із найнебезпечніших

Мовляв, вчені не розкладала за своєю методикою шкоду для тих чи від тих, хто споживає одночасно більше однієї наркотичної субстанції.

А речник Торговельної асоціації вин та міцних алкогольних напоїв Ґевін Партінґтон підкреслює, що мільйони людей у багатьох країнах світу насолоджуються алкоголем у рамках так-званого соціального спілкування.

Новини на цю ж тему