На виборах веде перед Партія регіонів

підрахунок голосів
Image caption Місцеві вибори - перше випробування для Партії регіонів після перемоги Віктора Януковича

В Україні триває підрахунок голосів на місцевих виборах – перших після приходу до влади президента Януковича. Остаточні результати голосування будуть відомі 5 листопада.

Згідно з даними екзит-полу, правляча Партія регіонів веде перед у виборах до обласних рад та на виборах мерів міст, які вважаються першим випробуванням для популярності Віктора Януковича.

За даними екзит-полу, проведеного GfK Ukraine, провладна Партія регіонів набрала найбільше голосів по всій Україні – 36%, на другому місці - партія "Батьківщина" Юлії Тимошенко з 13%. Понад 5%, за даними екзит-полу, набрали "Фронт змін" Арсенія Яценюка, Комуністична партія та ВО "Свобода".

Експерти зазначають, що дані екзит-полів різняться між собою, тому партії очікують офіційних результатів від Центральної виборчої комісії.

За оцінками, активність виборців по всій Україні становила приблизно 50%, що називають низькою у порівнянні з попередніми виборами.

Починають надходити перші офіційні попередні результати голосування. Читати подробиці

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляє, що вибори відбулися без порушень, вільно і демократично:

"Вибори відбулися абсолютно без всілякого використання адміністративного ресурсу, відбулися вільно, демократично, ніхто не заважав нашим громадянам віддати свій голос за того кандидата, за якого він вважав потрібне це зробити. І це найголовніший результат на сьогоднішній день".

Читати: іноземна та українська преса про вибори

Опозиція каже про порушення

Опозиційні політичні сили звинувачують владу у фальсифікаціях і обіцяють оскаржувати результати виборів.

Депутат БЮТ Андрій Кожем’якін заявив у понеділок, що БЮТ вимагає проведення повторних виборів у Київській та Львівській областях, а також у місті Тернопіль.

БЮТ також хоче, аби Верховна Рада розглянула питання про створення комісії з розслідування "фактів перешкоджання участі у виборах опозиції".

Раніше перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що партія "Батьківщина" не змогла зареєструвати свої списки у багатьох населених пунктах України. Він вважає, що попередні дані про результати виборів є свідченням згортання демократії в Україні.

Представники "Фронту змін" Арсенія Яценюка у день голосування заявляли про порушення інформування громадян, зокрема, відсутність на деяких виборчих дільницях інформаційних плакатів із даними про кандидатів у депутати і недопущення спостерігачів на виборчі дільниці.

Долучайтеся до Форуму Бі-Бі-Сі

За даними громадянської мережі "Опора", можливе скасування результатів голосування до обласної ради Івано-Франківська. Причиною може стати те, що Івано-Франківська міська виборча комісія прийняла рішення про скасування реєстрації чотирьох кандидатів до обласної ради.

Спостерігачі

За виборами спостерігали майже 2500 спостерігачів, з яких майже 500 - закордонних.

У день голосування спостерігачі вказували на недосконалу підготовку до виборів, проте не вважали, що виявлені порушення впливають на результат виборів.

"Попри те, що вибори в Україні пройшли спокійно, виборче законодавство треба вдосконалювати". Такий висновок зробив спостерігач від Європарламенту Павел Коваль. Він зокрема звернув увагу на те, що останні зміни до закону про місцеві вибори були внесені перед самими виборами. Подібне сталося й перед президентськими виборами. І це, каже депутат Європарламенту, викликає стурбованість у міжнародної спільноти.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко сказав, що "масових порушень у день виборів вони не бачили".

Новини на цю ж тему