Попередні результати і найнижча явка

підрахунок голосів
Image caption Остаточні результати виборів будуть відомі 5 листопада

Почали надходити перші офіційні попередні результати голосування на місцевих виборах – перших після приходу до влади президента Януковича. Остаточні результати голосування будуть відомі 5 листопада.

Згідно з даними екзит-полу, правляча Партія регіонів веде перед у виборах до обласних рад та на виборах мерів міст, які вважаються першим випробуванням для популярності Віктора Януковича.

Долучайтеся до Форуму Бі-Бі-Сі

За інформацією Ковельської територіальної виборчої комісії, яка посилається на попередній підрахунок голосів, мером Ковеля (другого за величиною міста Волинської області) обрано лідера міської організації партії "Батьківщина" Олега Кіндера. За попередніми даними, він набрав на 26% більше голосів, ніж його конкурент, чинний мер міста Сергій Кошнарук. Олег Кіндер донедавна був головним екологічним інспектором Волині.

Повідомляють, що у кількох міста підрахунок голосів перервано.

У Львові підрахунок голосів зупинили, як повідомляється, в результаті госпіталізації голови однієї з дільничних комісій. За словами координатора Громадянської асамблеї Львівській області Віталія Ілика, вимушена відсутність голови зупинила роботу комісії, оскільки ніхто з керівництва "не хоче брати на себе відповідальність" за подальшу роботу комісії.

За даними громадської організації "Опора", до 14 години призупинено підрахунок голосів у Запоріжжі.

Ту інформацію підтвердив і депутат парламенту від Компартії Олексій Бабурін.

"У Запоріжжі паралізована робота практично всіх дільничних виборчих комісій: близько 4.30 виборчкоми прийняли телефонограми з міської виборчої комісії про припинення роботи, внаслідок чого частина голів дільничних виборчих комісій "просто залишила свої робочі місця", - заявив Бабурін.

На його думку, причина ситуації, що склалася, у тому, що за попередніми підрахунками, на виборах Запорізького міського голови веде перед кандидат у мери Запоріжжя від ВО "Батьківщина" Олександр Сін, а не його основний конкурент - кандидат від Партії регіонів Володимир Кальцев.

У зв'язку з ситуацією, що склалася навколо підрахунку голосів, запорізькі комуністи подають скаргу до Окружного адміністративного суду міста на рішення міської виборчої комісії припинити засідання.

Затримується підрахунок голосів у Київській області. За повідомленням обласної територіальної виборчої комісії, станом на 11 ранку 1 листопада до ТВК не надійшло жодного протоколу про результати виборів до обласної ради.

Попередню інформацію про результати голосування комісія сподівається отримати до ранку 2 листопада. За словами голови обласної ТВК Дмитра Деревенця, явка виборців у середньому по області становить 55-60%.

У Дніпропетровській області, за попередніми даними ТВК, у виборах взяли участь 40,8% виборців.

За словами голови Дніпропетровської обласної територіальної виборчої комісії Павла Шандиби, порівняно з першим туром цьогорічних президентських виборів, явка виборців на дільниці 31 жовтня зменшилась на понад 25%.

Читати: іноземна та українська преса про вибори

Цьогорічну явку українських виборців на дільниці для голосування (попередньо, це - 50%) деякі експерти вже назвали найнижчою за всю історію виборів в Україні. Експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардаріка" Костянтин Матвієнко сказав, що однією з причин того стала апатія не лише виборців, а й кандидатів у депутати місцевих рад.

У день, коли почався підрахунок бюлетенів для встановлення результатів місцевих виборів, перестав працювати вебсайт Центральної виборчої комісії. В самій ЦВК причиною називають перевантаженість сайту через велику відвідуваність.

Згідно з українським законодавством, територіальні виборчі комісії не пізніш, як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів депутатів сільського, селищного, міського голови, оприлюднює результати місцевих виборів у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації.

Новини на цю ж тему