Попри Геловін опозиція вірить, що "має шанс"

Image caption Луценко заявив, що "у день Геловіна Україна перевела назад не лише стрілки годинника, але і політичної епохи"

На брифінгу у Києві екс-президент Віктор Ющенко оголосив, що його партія закликатиме патріотичні та демократичні сили до консолідованої опозиції в місцевих органах влади.

Місцеві вибори, мовляв, показали, що "Наша Україна" матиме перспективи на майбутніх виборах до ВР.

А партія розглядала вибори до місцевих органів влади, як "нульову точку, з якої треба починати новітню сторінку".

Чи буде "опозиційна консолідація" вибірковою?

"Нам потрібна консолідація не популістських сил, не людей, які пропонують власний піар, а консолідація тих сил, які відносять себе до демократичного кола", - заявив пан Ющенко, не назвавши водночас жодної конкретної партії.

"Якщо давати відповідь на те, чому українська демократія така на сьогоднішній день роздроблена, то найбільше роздроблення демократичних сил принесла позиція Тимошенко", - заявив лідер "Нашої України".

На переконання пана Ющенка жодна провідна політична сила не отримала бажаного для себе результату і це "жовта картка, яку піднімає виборець до українського політикуму.

Перевибори

Image caption Нульова точка чергової "консолідації"? Опозиційні партії кажуть про перспективи

Лідери партії "Батьківщина" Олександр Турчинов та Микола Томенко заявляють, що їхня політична сила домагатиметься притягнення до кримінальної відповідальності деяких голів дільничних та територіальних виборчих комісій.

Оскільки ті, за їхніми словами, порушували законодавство, ігнорували рішення судів та діяли за вказівками керівників місцевих органів.

В деяких регіонах, каже пан Томенко, керівники ДВК та ТВК не виконували по 2-3 рішення суду, а в місті Олександрія - 65.

"То про які можна говорити демократичні і чесні вибори?", - запитує він.

Щодо повторних виборів у Київській та Львівській областях, на проведенні яких на засіданні Погоджувальної ради наполягала фракція БЮТ, то відповідне рішення може прийняти лише суд. Так принаймні заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Демократична альтернатива владі?

Лідер партії "Народна самооборона" Юрій Луценко назвав нинішні вибори "найбруднішими за часи незалежності України".

Колишній міністр внутрішніх справ не може визнати вибори демократичними через, як він каже, створення партійних клонів, неконтрольований випуск великої кількості зайвих бюлетенів, контроль влади над виборчими комісіями та масове фальсифікування голосування вдома.

Пан Луценко заявив, що "у день Геловіна Україна перевела назад не лише стрілки годинника, але і політичної епохи".

Він також вважає позитивним той факт, що Партія регіонів за попередніми даними не змогла взяти 50+1% голосів українців.

"Навпаки - проти неї більшість країни. А отже, справжня опозиція має шанс", - заявив він.

На думку Юрія Луценка опозиція має сконцентруватися на роботі в кадровій, інформаційній та протестній царинах.

"Важливо досягнути публічних домовленостей про ненапад із "Фронтом змін" Арсенія Яценюка і почати працювати не стільки проти Януковича, як за демократичну альтернативу нинішній владі".

Новини на цю ж тему