Вибори у США: загроза позиції Обами

Барак Обама сподівається утримати більшість Демократичної партії в Сенаті
Image caption Барак Обама сподівається утримати більшість Демократичної партії в Сенаті

У США у вівторок пройдуть вибори до Конгресу. Аналітики світу вже почали роздумувати про причини "поразки Обами", попри те, що відомі лише опитування громадської думки.

Демократична партія президента Барака Обами, як очікується, втратить свою більшість у Палаті Представників. Зберегти свою більшість у Сенаті їй також буде нелегко.

Президент Обама провів понеділок у Білому Домі. Перша леді Мішель Обама проводила виборчу кампанію у штатах Невада та Пенсильванія.

Республіканці сподіваються виграти за рахунок розчарування виборців станом справ в економіці.

Читати про опитування у США

"Ми сподіваємося отримати чистий мандат від американського народу, - сказав керівник Національного Республіканського Комітету Майкл Стіл. - Якщо ми не виправдаємо сподівань, то у нас буде проблема за два роки".

У вівторок - вибори всіх 435 депутатів Палати Представників, 37 зі ста депутатів Сенату (верхньої палати), губернаторів 37 із 50 штатів та всіх, окрім чотирьох, законодавчих органів штатів.

Image caption Сара Пейлін натякнула про президентські амбіції

Республіканській партії потрібно привести до Палати Представників 39 нових депутатів для того, щоб отримати контроль над нижньою палатою Конгресу: згідно з опитуваннями громадської думки, вони легко здобудуть цю кількість. Від більшості в Сенаті їх відділяє 10 місць. Демократи сподіваються утримати більшість у Сенаті з перевагою в одного-двох сенаторів.

Окрім того, на цих виборах виборці голосуватимуть щодо інших питань: від легального статусу марихуани в Каліфорнії до питання в Оклахомі щодо заборони суддям користуватися ісламськими законами шаріату.

Республіканська партія підвищила свої рейтинги зокрема завдяки підтримці з боку популістського Руху Чаювання (Tea Party Movement). Фаворитка цього руху Сара Пейлін, кандидат у віце-президенти від республіканців у 2008 році і колишній губернатор Аляски, сказала в телеінтерв'ю, що вибори у вівторок будуть "політичним землетрусом".

Пані Пейлін не бере участі в цих виборах, проте натякнула, що може стати кандидатом у президенти на виборах 2012 року.