"Хто врятував дачу Чехова – Україна, чи Лондон?"

Image caption Скульптурне зображення Антона Чехова у Москві.

Часопис "Івнінг Стендарт" вміщує статтю під заголовком "Хто врятував дачу Чехова – Україна, чи Лондон?".

Часопис зазначає, що дача письменника добре зберігалася з 1904 року до 1991-го. За незалежної України, державне фінансування вичерпалося і Біла дача прийшла у занепад. Коли англійський автор біографії Чехова Розамунд Бартлет відвідала Крим у 2007 році, то частина музею була закрита через пошкодження будинку.

Image caption Біла Дача у Ялті

За ініціативи дослідниці постала "Фундація Антона Чехова", яка надавала допомогу у реставрації приміщень. У Лондонському театрі Хампстед (Hampstead theatre) було проведено благодійний тиждень, де збирали коштів на відновлення музею в Криму. Зібрали майже сто тисяч доларів, твердить видання.

Серед прихильників фундації називають низку відомих акторів та меценатів Британії, але як зазначає часопис Українська влада планує відкрити музей цього тижня, не згадуючи на чиї кошти його було відреставровано.

Щоправда, українська держава в останній момент таки відновила фінансування музею, але британців може засмутити, якщо їхній внесок не буде визнано.

"Івнінг Стендарт" нагадує обмовку Віктора Януковича, який колись назвав Антона Чехова "видатним українським поетом", і зазначає, що було б гарно, якби при відкритті музею не виникло ще одного непорозуміння.