Кінець доби Черномирдіна - і для Києва

Черномирдін в Україні
Image caption Черномирдін в Україні пив горілку за козацьким звичаєм

Смерть Віктора Черномирдіна, колишнього російського прем'єр-міністра, стала сумною новиною і для політиків в Україні, де він був надзвичайним і повноважним послом Росії з 2001-го по 2009-ий.

Харизматичний політик, який найдовше обіймав посаду голови російського уряду в політично буремні для Росії роки президентства Бориса Єльцина (1992-1998), Віктор Черномирдін провів у Києві в ролі російського посла 8 років.

Симпатії навіть незгодних з його поглядами та переконаннями журналістів, політиків і просто українців Віктор Черномирдін здобував послідовністю, прогнозованістю і безпосередністю, а також схильністю до афоризмів і влучних оцінок політичної ситуації в Україні, які практично ніколи не пом'якшувалися дипломатичністю.

На посаді російського посла Віктор Черномирдін не цурався прямолінійних і відвертих висловлювань, зокрема, про чвари між колишніми помаранчевими лідерами Ющенком і Тимошенко, чим у 2009 році заробив собі попередження міністерства закордонних справ про те, що Київ може оголосити його персоною нон грата.

Чи не найвідоміший найчастіше цитований вислів Віктора Черномирдіна - ще з часів, коли він очолював уряд Росії в кризові 1990-ті: "Ми хотіли як краще, а вийшло як завжди".

Віктор Черномирдін стояв біля витоків газового монополіста Газпрому, створеного його розпорядженням у 1992 році, а його каденція посла в Україні припала на напружені для двосторонніх відносин часи Помаранчевої революції і двох газових воєн.

Співчуття Росії з приводу смерті колишнього посла висловив український прем'єр-міністр Микола Азаров.

Віктора Черномирдіна поховають у п'ятницю на Новодєвічевому цвинтарі в Москві.