Обама: американський виборець розчарований

Президент Обама
Image caption Президент Обама

Президент Барак Обама каже, що драматичні втрати Демократичної партії на проміжних виборах у вівторок продемонстрували, що американці розчаровані темпами економічного одужання у США.

Він твердить, що як президент, бере всю відповідальність на себе за повільні темпи у створенні нових робочих місць.

Промовляючи під час прес-конференції у Білому Домі, пан Обама наголосив, що готовий вислухати всі ідеї опонентів із Республіканської партії щодо економіки та реформи системи охорони здоров'я.

Він сказав, що жодна партія не має монополії на мудрість.

Лідер республіканців у Палаті представників сказав, що зменшення реформ у системі охорони здоров'я президента Обами буде одним із пріоритетів нової республіканської більшості.

Image caption Джон Бенер

Джон Бенер сказав, що гарні результати його партії на проміжних виборах демонструють, що виборцям не подобаються урядові плани в системі охорони здоров'я, яку він назвав жахом.

На проміжних виборах у вівторок республіканці перебрали контроль над Палатою представників, здобувши близько 60 місць.

Проте Демократична партія, до якої належить президент Обама, спромоглася утримати контроль над Сенатом, попри втрату шести мандатів. Деякі з цих депутатів програли кандидатам, яких підтримує суперечливий ультра-консервативний Рух Чаювання.

У телефонній розмові з паном Бенером президент Обама сказав, що сподівається знайти з ним порозуміння.

Пан Бенер, імовірно, стане новим спікером Палати Представників.

На додаток до розчарування у таборі Обами, республіканець отримав місце сенатора від штату Іллінойс - місце, яке раніше посідав сам колишній сенатор Обама.

Проте в Неваді в одній із найбільш драматичних битв виборчої ночі сенатор-демократ, ветеран у політиці Гаррі Рід відстояв своє місце, за яке з ним боролася суперниця із Руху Чаювання Шаррон Енґл.

Сенатор-демократ Джон Керрі відреагував на його переобрання з радістю, натякаючи на безсмертя Ріда: "Гаррі Рід - не просто Дракула, не просто Лазар. Він - наш лідер, і вся наша група щаслива, що він незламний і непереможний".

Хоча деякі більш ексцентричні кандидати ультраконсервативного Руху Чаювання програли вибори, очевидно, що консервативне крило Республіканської Партії тепер набирає впливу в Америці, передає редактор Бі-Бі-Сі з північноамериканських питань Марк Марделл.

Новини на цю ж тему