Президент пропонує на генпрокурора Віктора Пшонку

Президент Янукович подав на розгляд парламенту кандидатуру Віктора Пшонки на посаду нового генерального прокурора.

Image caption Віктор Пшонка, якого президент бачить наступним генпрокурором

5-річний термін перебування на посаді Олександра Медведька завершився. Віктор Янукович вирішив подати на затвердження парламенту кандидата, якому довіряє найбільше.

Нинішнього першого заступника генерального прокурора Віктора Пшонку називали найімовірнішою кандидатурою на посаду, оскільки він є давнім соратником президента ще з часів роботи у Донецькій області.

За неофіційною інформацією, Віктор Янукович є хрещеним батьком сина заступника прокурора, Артема Пшонки, який зараз є депутатом парламенту від Партії регіонів і працює в комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Знайомі обличчя

Те, що президент визначився саме із цією кандидатурою, дало підстави оглядачам говорити про чергову перемогу політико-бізнесового угруповання Рината Ахметова.

У появі іншого претендента на посаду - одного із заступників генерального прокурора Рената Кузьміна, як писала преса, був зацікавлений глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін та відомий бізнесмен Дмитро Фірташ. Однак призначення Кузьміна могло б означати посилення цього угруповання, адже Службою безпеки керує також близький до Фірташа Валерій Хорошковський.

Іще однією кандидатурою на посаду прокурора називали заступника глави президентської адміністрації Геннадія Васильєва, який уже обіймав цю посаду раніше. Його також називали кандидатом, у якому зацікавлений Ринат Ахметов.

Довіра президента

Image caption Олександр Медведько завершив 5 років на посаді

Хоча до останнього часу більшість і оглядачів, і політиків схилялися до того, що на посаді генерального прокурора залишиться Олександр Медведько. Він і сам був не проти працювати далі.

Ще одразу після призначення на посаду один із речників фракції Партії регіонів Михайло Чечетов казав, що перевага Медведька у тому, що він "не підтанцьовує жодній політичній силі, він політично незаангажований". І навіть за день до появи подання президента стосовно заміни прокурора у кулуарах парламенту казали, що Олександр Медведько влаштовує усіх, бо є рівновіддаленим від політико-бізнесових груп.

Рішення президента, очевидно, було продиктоване тим, що Віктору Пшонці він довіряє найбільше.

Донецьке коріння

56-річний Віктор Пшонка працював прокурором Донецької області у 1998-2003 роках. У 2003-му був призначений на посаду заступника генерального прокурора, однак уже в грудні, у розпал боротьби за президентську посаду між Віктором Ющенком і Віктором Януковичем, за власним бажанням звільнився із прокуратури. У 2006 році повернувся у це відомство.

Однак у пресі згадують про іще одну сторінку його біографії. Саме тоді, коли Віктор Пшонка керував прокуратурою Донецької області, сталося вбивсто тележурналіста Ігоря Александрова, а розслідування цього злочину викликало багато нарікань міжнародних правозахисних організацій.

Новини на цю ж тему