НАТО не виключає участі України у ПРО

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Україна могла б долучитися до системи протиракетної оборони в Європі.

Виступаючи у Москві, генсек НАТО розповів про пропозиції альянсу взяти участь у спільній обороні континенту від можливого ракетного обстрілу. У відповідь на запитання щодо України Фог Расмуссен відповів, що "це запрошення має бути відкритим для наших євроатлантичних партнерів. Тобто це запрошення і Україні, якщо Україна цього побажає. Ми не виключаємо цієї можливості".

Питання українського кореспондента УНІАН стосувалося можливості задіяти радіолокаційні станції в Україні, які розміщені у Севастополі та Мукачевому.

За словами Расмуссена, ПРО призначена для захисту розгорнутих військових контингентів, але її можна було б розширити до масштабу територіальної протиракетної оборони, яка б захищала усе населення усіх залучених країн.

Рішення про створення ПРО буде ухвалене на саміті НАТО у Лісабоні 19-20 листопада, де Росію представить президент Медвєдєв. Росія і країни альянсу провадили спільні навчання з протиракетної оборони до 2008 року, коли співпрацю було зупинено через війну у Грузії.

Одним з головних елементів саміту буде співпраця між НАТО і Росією в Афганістані.

Фог Расмуссен оголосив, що в ідеалі було б варто створити єдину систему протиракетної оборони від Ванкувера до Владивостоку, тобто яка б покривала усю північну півкулю.

На запитання щодо співпраці України з НАТО Расмуссен визнав, що нове керівництво у Києві займає дещо змінену позицію щодо альянсу, але двері для України залишаються відкритими.

Новини на цю ж тему