FT: ''США скритикували місцеві українські вибори''

підрахунок голосів
Image caption Президент Янукович визнав, що технічні проблеми були, але каже, що порушень не було

Британська Файненшнл Таймс в Інтернет-версії пише, що "США скритикували українські місцеві вибори".

США та ЄС скритикували проведення місцевих виборів в Україні,– пише газета і повідомляє, що у Вашингтоні сказали, що вибори "не відповідали стандартам відкритості та справедливості".

FT пише, що заява Держдепартаменту США, оприлюднена у середу, є "найбільш різкою міжнародною критикою голосування, у якому домінує Партія регіонів на тлі заяв про фальсифікації".

У США, – пише Файненшнл Таймс, – місцеві вибори в Україні назвали кроком назад у порівнянні з президентськими виборами у лютому, на яких переміг Віктор Янукович.

У заяві США цитують організацію ОПОРА, яка повідомляла про численні порушення у день голосування.

FT також цитує речника міністра закордонних справ ЄС Кетрін Аштон, який сказав, що вона стурбована повідомленнями про порушення під час виборів, які "підривають довіру до виборчого процесу та подальшої консолідації демократії в Україні".

Файненшнл Таймс додає, що тепер увага зосередиться на оцінці українським виборам, яку дадуть лідери ЄС. А речник пані Аштон каже, що вона пильно спостерігає за завершенням виборчого процесу і підрахунку голосів.

Газета твердить, що різка критика з боку США може надихнути українську опозицію, яка є більш прихильною до Заходу.

FT додає, що головні українські телеканали, "переважно контрольовані олігархами, які підтримують пана Януковича", цитували спостерігачів, які підтверджували заяви президента Януковича про демократичність виборів. Водночас повідомлення про порушення, про які заявляла ОПОРА, як пише газета, залишилися "поза ефіром", "додаючи аргументів критиці, що пан Янукович намагається скопіювати керовану демократію Владіміра Путіна".

Wall Street Journal вмістила повідомлення про критику українських виборів у Вашингтоні.

Газета переповідає заяву американського посольства у Києві про те, що місцеві вибори були "кроком назад у порівнянні з президентськими виборами" і цитує базований у Вашингтоні Національний демократичний інститут, який у вівторок заявив, що помітив "погіршення у виборчому процесі в Україні".

Wall Street Journal також цитує заяву групи опозиційних депутатів в Україні, які сказали, що "вибори не були ані демократичними, ані вільними".

Новини на цю ж тему